Maleńki Gabryś ocalony - pierwsze dziecko w koszalińskim oknie życia!

W Koszalinie ocalał noworodek tylko dzięki temu, że matka zdecydowała się, zamiast na śmietniku, pozostawić go w oknie życia. Jednak jaki będzie jego dalszy los?

okno życia

Maleńki, zaledwie dwukilogramowy chłopczyk, został znaleziony w oknie życia w Koszalinie. Choć funkcjonuje ono już od ponad sześciu lat, po raz pierwszy przyjęło noworodka i tym samym pozwoliło uratować mu życie. 

 

Chłopczyk urodził się 3 stycznia, w mroźną noc, przy minus kilkunastu stopniach Celsjusza. Gdy o 2:00 nad ranem trafił do okna życia miał niezawiązaną pępowinę, był owinięty jedynie w bluzę dorosłej osoby, zmarznięty i niemal wykrwawiony. Temperatura jego ciałka wynosiła zaledwie 32 stopnie. Maleństwo było we wstrząsie spowodowanym hipotermią i utratą krwi. Dzięki szybkiej interwencji trafił do cieplarki, w której przebywa do tej pory. 

 

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

rodzice dziewczynki z jednego z okien życia
2016-01-08 21:13:58

re: Maleńki Gabryś ocalony - pierwsze dziecko w koszalińskim oknie życia!

Trafi do rodziny adopcyjnej, jeśli wszystko dobrze będzie i będzie szczęśliwy :) Też jesteśmy rodzicami dziewczynki z okna życia i jesteśmy bardzo bardzo szczęśliwi. Gabrysiowi życzymy zdrówka i przesyłamy ucałowania od "koleżanki" z innego okna życia! :) Będzie dobrze! Gabryś to kolejny cud!!! :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
eb77
2016-01-08 09:27:01

re: Maleńki Gabryś ocalony - pierwsze dziecko w koszalińskim oknie życia!

malutki zdrowia zdrowia i zdrowia oraz kochanej rodziny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz