Maluch w sieci

Dbaj o bezpieczeństwo Twoich dzieci, gdy sadzasz je przed komputerem. Wydaje Ci się, że nie ma w nim zagrożeń? Mylisz się.

komputer

Komputery stały się nieodłączną częścią naszego życia. Niektórzy uważają nawet komputer z dostępem do Internetu za artykuł pierwszej potrzeby. Może wydawać się to dziwne na pierwszy rzut oka, zwłaszcza osobom, które pamiętają czasy, gdy komputery nie były powszechnie dostępne, nie wspominając już o Internecie.

Jednak fakt współistnienia dwóch światów - realnego i wirtualnego zaczyna już coraz mniej dziwić. Wiele sfer naszego życia przeniosło się do Internetu - od zakupów począwszy, przez poszukiwanie pracy, bankowość, załatwianie spraw urzędowych, po życie towarzyskie. Używając postmodernistycznego języka, można nawet powiedzieć, że staliśmy się cyborgami, rodzajem „postludzi”, których życie jest zintegrowane z maszynami.

W kontekście powyższego należy pamiętać, że komputery i Interenet niosą ze sobą również liczne zagrożenia. Taki sam, swobodny dostęp do nich jak "zwykli" ludzie, mają także przestępcy, jak również znajdują się w nich treści, do których dostęp powinni mieć tylko dorośli.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz