Mamusie versus Tatusiowie [KOMIKS]

Jak traktuje się matki, a jak ojców? Jak postrzegani są przez społeczeństwo? Komiks Chaunie Brusie idealnie to pokazuje!

mama

Chaunie Brusie jest pisarką i mamą czwórki maluchów. Postanowiła za pomocą zabawnych komiksów zobrazować 5 zasadniczych różnic w postrzeganiu mamuś i tatusiów przez społeczeństwo. 

Zabawne czy brutalnie szczere? Tatusiowie w tym "pojedynku" są zdecydowanie lepiej oceniani, a czy tak na prawdę robią coś więcej niż mamusie? Jeszcze 20 lat temu opieka nad małym dzieckiem spoczywała na kobiecie. "Męskim zadaniem" było zarabianie na dom, a kobiecą opieka nad gospodarstwem domowym i dziećmi.

Dziś mężczyzna nie tylko może być obecny przy porodzie, przecinać pępowinę, czy kangurować noworodka (gdy było cc). Obecnie tatusiowie mogą sprawować opiekę nad dzieckiem na równi z mamą, w niektórych domach to tata zostaje z dziećmi. Zmiana pieluchy, kąpanie, usypianie czy karmienie dziecka jest normalną czynnością, którą może wykonać każdy z rodziców. Antropolodzy twierdzą, że ta zmiana w roli ojca sprawia, że jest on nadwyraz doceniany przez społeczeństwo... czy słusznie?

Czy to wygląda znajomo? Podziel się spostrzeżeniami w komentarzach >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz