Mamy na Fejsie

Co robią mamy na Facebooku? Okazuje się, że są mistrzyniami w irytowaniu innych.

mamy

Czy tego chcemy czy nie, Facebook stał się integralną częścią życia społecznego. Dzięki temu możemy łato dowiedzieć się, co porabiają nasi znajomi, łatwo się z nimi komunikować, śledzić różne wydarzenia i działalność ciekawiących nas firm, usług i projektów, tworzyć grupy zainteresowań (nadzwyczaj przydatne podczas urlopu macierzyńskiego i wychowawczego), dzielić się zdjęciami, promować swoją firmę lub… trochę poszpiegować.

Niestety, Facebook ma też swoje ciemne strony i liczne osoby nadużywają możliwości, jakie oferuje to medium. Często możemy się spotkać z tym, że nasi znajomi robią publiczny spektakl ze swoich prywatnych spraw, np. informując wszystkich wokół, co nowego „ciekawego” toczy się w ich życiu prywatnym (najweselej jest, jak publicznie kończą swoje związki). Wrzucają setki zdjęć, które zalewają posty innych, wysyłają nam niezliczone zaproszenia do gier i aplikacji, które nas nie interesują itp. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak niektóre działania mogą być niezmiernie irytujące dla naszych znajomych. Owszem, Facebook jest od tego, by się dzielić, udostępniać, chwalić, promować, informować, ale jak zawsze i wszędzie, na portalach społecznościowych również obowiązują zasady kultury osobistej, wyczucia i dobrego smaku.

Istnieje grupa użytkowników na Facebooku, którą dopada często tzw. „zapał neofity”. Może on dotknąć każdą z nas, w każdej właściwie sytuacji, ale najczęściej właśnie dotyka świeżo upieczone mamy, które zaczynają zalewać Facebook olbrzymią falą wiadomości o każdym szczególe z życia ich pociechy. Portal Babyzone.com przygotował nawet listę siedmiu najczęściej pojawiających się irytujących i niesmacznych zachowań mam na Facebooku. Oto one! CZYTAJ DALEJ

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

coola
2014-09-17 22:05:06

re: Mamy na Fejsie

Oj bardzo mądry artykuł :) Dobrze, że są osoby, które takie zachowania zauważają

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz