Matki i Córki

Jak sprawić, by relacje z córką zawsze pozostały dobre + GALERIA uroczych zdjęć MAM i ich małych CÓRECZEK

matka i córka

Na początku jest tak, jak na zdjęciach w naszej galerii. Takie same ubrania, lakier do paznokci i chęć bycia taką jak mama. Słodko i bez zakłóceń w relacji. Potem córka zaczyna dorastać i zaczynają się schody. Komplikacje w stosunkach pomiędzy matką i córką pojawiają się wtedy, gdy matka nie uświadamia sobie tej zmiany - tego, że córka ma prawo chcieć odłączyć się od matki i pójść własną drogą. Założyć sukienkę inną niż ta, którą wybrała matka, buty takie, jakie sama znalazła na zakupach i spędzić czas z chłopakiem, który swoim wyglądem i manierami niekoniecznie powala na kolana jej mamę.

Powyższe jest normalne i ma prawo się dziać. Matki powinny od początku wychowywania swoich małych kobietek mieć w podświadomości to, że taki moment nadejdzie. Oszczędzi to obu przykrości, rozczarowań, zawodu i niepotrzebnych konfliktów. Matki muszą zdawać sobie sprawę z tego, że aby córka w pełni dojrzała i stała się sobą, musi odseparować się na jakiś czas od matki. Musi odciąć pępowinę. Zadaniem matki jest mądrze na to pozwolić, sterując dzieckiem dyskretnie i strzegąc je przed zagrożeniami, których ono samo jeszcze nie umie dobrze rozpoznać.

Okres buntu kończy się za zwyczaj w momencie, gdy córka sama zostaje mamą. Wtedy zaczyna na nowo rozumieć swoją matkę. Wtedy także okazuje się, że jest do swojej matki bardzo podobna - gust, poglądy na wychowanie dzieci, mowa ciała, sposób ubierania - wiele je łączy.

Czy matka powinna zabiegać o to, by być przyjaciółką córki? Przyjaciółką tak, ale nigdy „psiapsiółką”. Dzieci nie potrzebują rodziców-kumpli, a potrzebują przewodnictwa i wsparcia. Rodzic nie ma być „cool” koleżką, ale przyjacielem, na którym można polegać. Matki mają poważną przewagę nad swoimi córkami - wiek i wynikające z niego doświadczenie życiowe. Jako matka nie powinnaś udawać nastolatki, równiachy i próbować wciskać na siebie jeansów-rurek swojej córki, ale pokazać jej, że w różnicy pokoleń, jaka jest między Wami skrywa się piękno i siła, z której ona, jako Twoje dziecko, może czerpać pełnymi garściami.

Jednak pamiętaj, że Ty także powinnaś umieć słuchać tego, co ona ma Ci do powiedzenia. Zawsze okazuj jej dużo zainteresowania. Potrzebuje tego, by czuć się ważna dla Ciebie i doceniana.

Na następnych stronach obejrzyjcie urocze zdjęcia mam i ich małych córeczek.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Joasia
2014-08-17 11:18:02

re: Matki i Córki

Ale słodko...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz