Matki karmiące piersią jednoczą się w geście wsparcia dla jednej z nich!

Karmiące matki zorganizowały protest w jednym z centrów handlowych w Australii. Powód? Stanęły w geście solidarności z inną mamą, która walczyła o swoje prawo do karmienia w miejscach publicznych.

Luci White

Luci White, podczas jednej ze swoich wizyt w centrum handlowym Bendigo Marketplace, została poproszona przez obsługę o opuszczenie części restauracyjnej i dokończenie karmienia piersią w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu. Reakcja obsługi była wywołana przez nieprzychylne komentarze i skargi klientów. „Musiałam odsunąć syna od piersi, a on wtedy zaczął płakać. Zanim dotarliśmy do pomieszczenia dla matek karmiących, praktycznie krzyczał ze złości. To było dla nas obojga bardzo traumatyczne doświadczenie” – przyznała Luci.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Gosia
2016-03-07 20:24:03

re: Matki karmiące piersią jednoczą się w geście wsparcia dla jednej z nich!

Wiecie, ja wszystko rozumiem (sama będę mamą za 4 miesiące i planuję karmić peirsią również w miejscach publicznych). Piersi są dla dzieci i jest to w 100% naturalna forma karmienia. W miejscach publicznych można się jednak okryć dużą apaszką, szalem,pieluchą tetrową czy chustą. Rozumiem, że część ludzi może się krępować widząc mamę karmiącą piersią. Ich też należy zrozumieć. Uważam, że karmienie piersią powinno być możliwe w każdym miejscu, a mamy karmi ... ce powinny też zwracać uwagę, że jednak jest to przestrzeń publiczna i okrycie się czymś sprawi, że wszystkim będzie miło, przyjemnie i bez krępacji! Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz