Te mamy nie znają powiedzenia: `To nie wypada!` [ZDJĘCIA]

Fotografka wierzy, że bycie mamą wcale nie musi oznaczać poświęcenia swojego dotychczasowego stylu życia i zatracenia siebie.

Celia Sanchez

Nie od dziś wiadomo, że ludzie są najczęściej oceniani są na podstawie tego, jak wyglądają. Im bardziej ktoś się odróżnia od społeczeństwa, tym uważany jest za większego wariata. Tatuaże, piercing, dredy czy kolorowe włosy najczęściej dyskwalifikują przy poszukiwaniu dobrej pracy. Osoby takie postrzegane są również jako buntownicze i nieodpowiedzialne. Przekonała się o tym Celia Sanchez. Gdy zaszła w ciążę usłyszała, że nie wygląda jak mama. Dlaczego? Bo ma tatuaże i nie lubi sukienek. Zaczęła się więc zastanawiać, jak wygląda mama?

Czując, że ludzie wątpią w jej oddanie i odpowiedzialność w roli mamy, postanowiła zawalczyć z tymi uprzedzeniami. Rozpoczęła projekt fotograficzny o nazwie „Devoted”, w którym pokazuje, że kobiety odróżniające się od innych też są mamami. Celia chciała udowodnić, że wygląd nie powinien wpływać na to, jak oceniamy drugiego człowieka. To, że kobieta lubi tatuaże, woli spodnie od sukienek i nosi kolczyki nie tylko w uszach nie oznacza, że nie może być dobrą, kochającą i odpowiedzialną mamą.

Projekt funkcjonuje już 3 lata, a Celia nie ma zamiaru go kończyć. Kobieta wierzy, że bycie mamą wcale nie musi oznaczać poświęcenia swojego dotychczasowego stylu życia i zatracenia siebie.

Zobacz „nietypowe” mamy, które sfotografowała! >>>

kp

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ruda
2017-02-19 03:20:35

Takie matki są właśnie najlepsze. One już mają swoje pasje, zainteresowania i decydując się na dziecko robią to w pełni świadomie bo chcą być matkami, a nie bo prokreacja, bo tak wypada, czy bo dziecko cementuje związek. Takie matki poświęcają się dla dziecka, ale dla niego nie rezygnują z życia, dzięki czemu są bardziej szczęśliwe i potrafią mocniej kochać swoje szkraby. Znam kilka takich i to super babki!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz