MLEKO KROWIE w diecie MALUSZKA

Na temat krowiego mleka i jego obecności w diecie dziecka istnieje wiele teorii. Artykułów w sieci multum, wątków na forach - setki. Ile mam - tyle opinii. W tak ważnej kwestii jak zdrowie malucha nie powinnaś jednak opierać się na przypuszczeniach, a zasięgnąć porady specjalisty.

mleko krowie

Ostatnimi czasy krowie mleko nie cieszy się zbyt dobrą sławą. Jednak wbrew negatywnym opiniom, nawet niewielka ilość tego napoju niesie ze sobą bardzo dużo składników odżywczych cennych dla organizmu. Wymieńmy chociażby – wysoką zawartość białka, dobry węglowodan, czyli laktozę, witaminy z grupy B, A oraz D, a także cynk. Jaka granica wieku jest bezpieczna, by wprowadzić je do diety Twojego dziecka? Zdaniem Williama Searsa, uznanego amerykańskiego pediatry i autora bestsellerowych poradników dla rodziców – nie wcześniej niż przed ukończeniem przez pociechę pierwszego roku życia.

Pełnowartościowe krowie mleko możesz zacząć wprowadzać około drugiego roku życia, wcześniej wskazane jest podawanie odtłuszczonej wersji. Od momentu odstawienia dziecka od piersi, krowie lub kozie mleko (w tym jego przetwory) podawane w ilości ok. 700 ml na dobę to optymalna ilość.  

Dlaczego mleko zwierzęce (zwłaszcza najpopularniejsze w naszej diecie - krowie) małym dzieciom może szkodzić?

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2014-11-21 23:11:40

re: MLEKO KROWIE w diecie MALUSZKA

w Niemczech od 6 mies. zycia zaleca sie podawanie mleka krowiego w postaci kaszek pol mlecznych ze stopniowym zwiekszaniem ilosci mleka. po 8 miesiacu zycia mozna podawac kaszki pelnomleczne z 200 ml mleka. Macie przestazale informacje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz