Wzruszające spotkanie matki z córką po 7 latach śpiączki [FOTO]

Tragiczne wydarzenie rozdzieliło matkę i córkę. Po 7 latach mama poznała swoją córeczkę.

Marija Kovacević

Serbka Danijela Kovacević urodziła córeczkę, Mariję. Niestety podczas porodu doszło do poważnego zakażenia, a w konsekwencji sepsy. Młoda mama zapadła w śpiączkę, pozostawiając nowo narodzone dziecko pod opieką rodziców. Kobieta miała otwarte oczy, widziała co się dzieje wokół niej, ale nie rozpoznawała nikogo. Nie mogła też mówić, jeść ani poruszać się. Z roku na rok lekarze nie dawali większych szans Danijeli, która przebywała w wegetatywnym stanie, ale po 7 latach od tego tragicznego wydarzenia doszło do prawdziwego cudu. 25-latka przebudziła się, a specjaliści są w szoku, że przeżyła tak długą śpiączkę.

Danijela dostała szansę, by poznać swoją 7-letnią córeczkę Mariję. Dziewczynka nie odstępowała jej na krok. Codziennie po szkole odwiedzała mamę w szpitalu, opowiadała jej historie, rozśmieszała ją i pocieszała, gdy była smutna.

25-latka trafiła do ośrodka rehabilitacyjnego w Niemczech. Za 3-miesięczny pobyt zapłaciło serbskie ministerstwo zdrowia, ale to zbyt mało, by Danijela mogła wrócić do zdrowia. Kobieta poczyniła postępy i potrafi samodzielnie trzymać długopis czy siedzieć, ale konieczna jest dalsza rehabilitacja. By kontynuować leczenie rodzina zmuszona została do zebrania 50 tysięcy euro, czyli około 210 tysięcy złotych. Najbliżsi Danijeli nie poddali się, chcąc zapewnić młodej mamie odpowiednią rehabilitację, dzięki której całkowicie będzie ona mogła stanąć na nogi.

Zobacz wzruszające zdjęcia Danijeli i Mariji! >>>

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz