`Mocuj meble do ściany!` – apel do rodziców, by zadbali o bezpieczeństwo własnych dzieci

Tragiczny wypadek, który miał miejsce w Minnesocie na początku roku rozpoczyna debatę na temat bezpieczeństwa małych dzieci w ich własnych domach.

mocowanie mebli do ściany

14 lutego 2016 roku, prawie 2-letni Theodore „Ted” MdGee zmarł po tym, jak przewróciła się na niego komoda IKEA MALM. Jego tragiczna śmierć miała miejsce kilka miesięcy po tym, jak IKEA i Komisja Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich ogłosiły „program naprawczy” dla komód i kredensów szwedzkiej marki, które były przyczyną śmierci dwóch małych dzieci w 2014 roku.

„Komody i kredensy mogą stanowić zagrożenie związane z przewróceniem się, jeśli nie zostaną prawidłowo przymocowane do ściany.” – podano w komunikacie prasowym.

Chociaż meble IKEA są wyposażone w sprzęt niezbędny do przymocowania ich do ściany, nie wszyscy klienci kończą ostatni etap montażu.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2016-04-28 05:45:54

re: `Mocuj meble do ściany!` – apel do rodziców, by zadbali o bezpieczeństwo własnych dzieci

Wszystkie meble mocujemy do scian. Meble z ikei maja specjalne uchwyty do zamontowania, wiec nierozumiem jak mozna narazac wlasne dziecko na nieszczescie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Monika
2016-04-26 13:08:48

re: `Mocuj meble do ściany!` – apel do rodziców, by zadbali o bezpieczeństwo własnych dzieci

Dzisiaj mnie to spotkało,w ostatniej chwili wbiegłam do pokoju,córka 1,5 roku jak zawsze trzaskała szufladami w komodzie,nie reagowała gdy ją wołałam gdy weszłam do pokoju cieżka duża biała komoda leciała prosto na nią

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-04-26 22:05:52

U mnie to samo było, odsunęła kilka szuflad na raz i cieżar szuflad przeważył komodę, na szczęście w porę zareagowałam, strach pomysleć co by było gdyby nie było mnie obok ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz