Moja córeczka jest moją muzą i całym światem! [FOTO]

Dumna mama zdobyła wiele nagród za wspaniałe zdjęcia, które robi swojej córce. Dziewczynka nie ma rączki...

a

Fotografowanie swojego dziecka było ostatnią rzeczą jaka przychodziła do głowy Holly Spring, której córeczka Violet zmagała się ze straszną chorobą, wyniszczającą jej jelita. Jej stan był tak zły, że martwiono się o jej życie. Violet urodziła się bez jednej ręki oraz z chorobą Hirschsprunga. Choroba ta wymaga natychmiastowej operacji, ponieważ dziecko nie było w stanie się wypróżnić. To schorzenie jelita grubego (okrężnicy) występujące u noworodków, niemowląt oraz małych dzieci. Jest to choroba wrodzona, w której brak komórek nerwowych w dolnej części okrężnicy nie pozwala na normalne przesuwanie się mas kałowych. Zwykle problemy z wypróżnieniem zaczynają się od samego urodzenia, choć w łagodniejszych przypadkach mogą wystąpić po upływie kilku miesięcy lub lat. U Violet operacja została przeprowadzona natychmiast, ale nastąpiły powikłania w wyniku których lekarze musieli ratować życie dziecka.

Holly zrozumiała wtedy, że ta krucha istotka jest dla niej najważniejsza na świecie i że chce uwiecznić każdą chwilę jej życia. Zaczęło się od fotografowania córki w szpitalu, gdyż początkowo przebywała tam praktycznie przez cały czas. Wówczasi stan Violet stabilizował się, ale choroba nadal wyniszcza jej organizm. `Lekarze usunęli jej 1/3 jelita, jednak w każdej chwili choroba może powrócić, każdy dzień to dla nas walka o jej życie` - wyznała Holly. Do tego jeszcze ten brak rączki…

Holly była zmęczona ciągłym współczuciem i użalaniem się bliskich nad jej córką. Postanowiła pokazać, jak wspaniałe jest życie jej córki i użyła do tego fotografii. Zdała sobie też sprawę, że nie mają żadnych radosnych wspomnień, wszystko krąży wokół choroby i szpitala. Jej mąż kupił jej dobry aparat i zaczęła robić córce zdjęcia. Nie przypuszczała wtedy, że doda jej to tyle dobrej energii i siły. I że otrzyma nagrodę Fotografa Roku za najlepszy portret. Ale nagroda to tylko "skutek uboczny terapii".

Jej fotografie zaczęły nabierać baśniowego klimatu. Holly zaczęła je obrabiać, zmieniać kolory, eksperymentować z filtrami, przebierać córkę, organizować mini plany zdjęciowe, wymyślać scenariusze.

Ulubionym zdjęciem Holly jest to z żyrafą, które jest kompilacją 10 obrazów – to właśnie to zdjęcie otrzymało główną nagrodę w wymienionym wyżej konkursie. Jednak na każdym zdjęciu najważniejsza jest Violet. Zobaczcie DALEJ kilka z tych niezwykłych zdjęć.

 

Komentarze (5)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-06-24 22:14:12

re: Moja córeczka jest moją muzą i całym światem! (ZDJĘCIA)

Magiczne...piekne!♥

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-06-24 21:51:16

re: Moja córeczka jest moją muzą i całym światem! (ZDJĘCIA)

Dziwne, na trzecim zdjęciu dziewczynka nie ma prawej rączki a na pozostałych lewej. ???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-06-24 21:57:03

Zdjęcie na stronie 3 z żyrafą jest, jak na stronie 1 napisano, kompilacją 10 obrazów. Zatem zapewne zdjęcie zostało odwrócone...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-06-24 22:32:00

bajki jak cholera, tez pierwsze co zauwazylam ze tu nie ma lewej a tu prawej , no bez jaj

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
idiociwszędzie
2015-06-25 09:20:37

Ale z Was tumanki. Jak wspomniała wyżej osoba zdjęcie, na którym dziewczynka jest z żyrafą zapewne zostało odwrócone. Zdjęcia są przerabiane jak w artykule jest napisanie jak i również łatwo się domyślić, po "bajkowych" efektach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz