NAJCZĘSTSZE emocjonalne BŁĘDY POPEŁNIANE przez MAMY

Przyznaj, Ty też popełniasz te błędy. Jest to zupełnie naturalne, a z naturą, jak wiadomo, nie ma co walczyć. Jednak, może warto choć trochę zmienić nastawienie, w trosce o własne zdrowie psychiczne, relacje z dziećmi i tak po prostu - bo szkoda życia na nerwy. Oto, nad czym warto popracować.

matka

Odsądzanie od czci i wiary innych matek

Oj, trudno Ci się powstrzymać, nie zaprzeczaj. Niekiedy nawet ręka Ci nie zadrży, gdy wciskasz „enter”, by dodać komentarz na SuperMamach i ani trochę się nie powstrzymasz, by pod nosem zrugać jakaś matkę. Wszystkie nas kłuje w oczy widok rodziców  krzyczących na swoje dzieci w sklepie lub dających klapsa na placu zabaw. Rodziców z małymi dziećmi na niedzielnym obiedzie w fast foodzie na „M”. Matek karmiących swoje dzieci serkami homogenizowanymi z gumą guar, soczkami z cukrem lub dzieci pozostawianych w przedszkolu do wieczora przez ich zapracowanych rodziców ("płacę, to wymagam").

Faktem jest, że wszyscy wiemy, że tak być nie powinno. Ale zamiast skupiać swoją energię na tym, co ktoś robi źle, zastanów się, czy aby na pewno Ty robisz wszystko dobrze, a jeśli odpowiedź będzie twierdząca, skoncentruj się na tym, jaką fajną jesteś mamą dla swoich dzieci. Natomiast zanim zaczniesz głosić swoje prywatne poglądy, poćwicz dyplomatyczne formy ich przedstawiania.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz