Najczęstsze rodzicielskie stereotypy, z którymi musisz zerwać (a nawet walczyć!)

Pewne stereotypy się zmieniają, a niektóre przechodzą z pokolenia na pokolenie. Niektóre mrożą krew w żyłach, inne są śmieszne i powalają nas na kolana. Niektóre są luźnymi sugestiami, a inne nieprzyjemnie nas osądzają. Zobacz, czy któreś z nich ciebie dotyczą.

matka

W dzisiejszych czasach rodzice spędzają dużo czasu przed komputerem, wertując blogi rodzicielskie, dyskutując na forach i czytając artykuły. Często na pewno znajdujecie wśród nich porady, co powinni robić czy mówić rodzice. Spotykacie się na pewno też z poradami innych osób (np. teściów!), którzy zawsze wiedzą najlepiej, co robić i niekiedy na pewno doprowadza Cię to do szaleństwa, a już na pewno lekkiej irytacji. Dlatego na pewno nie chcemy Ci mówić co masz robić, chcemy tylko podsunąć pewne pomysły i idee, a tylko od Ciebie zależy, czy będziesz miała ochotę się do nich zastosować. Pamiętaj jednak, że zawsze warto zachować otwarty umysł, to pozwoli Ci lepiej zrozumieć siebie i innych, a także poznać nowe procesy myślowe co wzmacnia kreatywność i patrzenie na świat bez stereotypów czy utartych wzorców.

To jest właśnie to, z czym musimy mierzyć się codziennie czyli niezliczona ilość stereotypów dotyczących rodziców, a zwłaszcza matek. Nieustannie przyczepiane są do nas etykiety: jakie jesteśmy, jak rodzimy (cc - zła matka, sn - dobra), jak karmimy (kp - dobra matka, mm - zła matka), jak wychowujemy (bezstresowo albo zbyt surowo). Od tych opinii licznych ‘ekspertów’ aż kręci nam się w głowie. Pewne stereotypy się zmieniają, a niektóre przechodzą z pokolenia na pokolenie. Niektóre mrożą krew w żyłach, inne są śmieszne i powalają nas na kolana. Niektóre są luźnymi sugestiami, a inne nieprzyjemnie nas osądzają. Zobacz dalej, czy któreś z nich ciebie dotyczą.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz