Miał ważyć niewiele ponad 6 kg, ale lekarze się pomylili [FOTO]

To prawdopodobnie największe dziecko, jakie się urodziło kiedykolwiek w Nowej Zelandii.

duże dziecko

Chłopiec przyszedł na świat za pomocą cesarskiego cięcia w Wellington Hospital na początku maja. Lekarze wiedzieli, że maluszek będzie duży, jednak wagę szacowali "tylko" na 6-6,5 kg. Nikt się nie spodziewał, że dziecko będzie aż tak duże. Chłopiec w chwili narodzin mierzył 57 cm i ważył 7,390 kg! Zarówno rodzice, jak i personel byli zszokowani rozmiarami zdrowego chłopca.

Poznaj innych rekordzistów >>>

Chłopiec jest dwukrotnie większy od przeciętnego noworodka i waży tyle, co 20-tygodniowe dziecko. Rodzice musieli wymienić garderobę "malucha" od razu na ubranka dla półrocznego dziecka.

- Ludzie nazywają go następnym Jonasem Lonu [zawodnik rugby], ale myślimy, że będzie koncertowym pianistą - powiedział ojciec. - Ma niezłe płuca.

 

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kasia
2017-05-17 20:02:20

Moje dziecko miało ważyć około 4300, przed wywoływaniem porodu na USG okazało się, że mały ma około 5 kg!! Miałam cesarkę, dziecko ważyło 4900 :) Wszystko skończyło się dobrze :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
MamaKarola
2017-05-17 13:20:58

Współczuję. Sama wiem co to pomyłka jeśli chodzi o wagę. Tydzień przed porodem szacowano wagę na 3800g. Przy moim wzroście i drobnej budowie ciała bałam się jak urodze. I słusznie. Synek urodzony 4670g i 54cm. Poród zakończony nagłym cesarskim cięciem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ropek
2017-05-17 18:01:27

To u mnie jeszcze gorzej bo miał ważyć 3.7 wiec rodziłam naturalnie a podczas porodu okazało się ze na prawie 5 kg a już głową wyszła wiec chcieli wyjąć go kreszczami na co się nie zgodziłam bo uzkoliliby mu głowę. Udzokalm naturalnie ale nie obyło się bez szyCIA mnie. Oczywiście pozwalam lekarzy za nieodpowiednia opiekę i brak kompetencji

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz