Naturalne cesarskie cięcie [VIDEO]

Na czym polega ten rodzaj porodu i czym różni się od normalnego cesarskiego cięcia?

naturalne cesarskie cięcie

Sarah Saunders postanowiła nagrać swoje cesarskie cięcie, by uświadomić innym mamom, że jeśli nie są w stanie rodzić same, "naturalne" cesarskie cięcie jest dla nich najlepszą opcją. Ale czym tak naprawdę jest "naturalne" cesarskie cięcie?

Podczas tej procedury lekarz wykonuje nacięcie tak, jak w przypadku każdego innego cesarskiego cięcia. Wyjmuje główkę dziecka z łona matki i pozwala noworodkowi na wykonanie reszty pacy, czyli samodzielne „wydostanie się” na świat. Proces też może potrwać nawet kilka minut.

Jennifer Wider, ekspert zdrowia kobiecego twierdzi, że zapotrzebowanie na tego typu procedury stale rośnie. Spowodowane jest to głównie korzyściami psychicznymi, które przewidziane są dla rodzących.

„Wiele kobiet, które miały cesarskie cięcie czują, że ominął ich naturalny poród. Ten rodzaj porodu może złagodzić te uczucia, tworząc spokojne, relaksujące środowisko, które pozwala mamie być świadkiem narodzin i przytulić maleństwo tuż po porodzie.” – wyjaśniła dr Wider.

Jednak ginekolog-położnik, dr Michael Cackovic nie jest w zupełności przekonany do tego rozwiązania. W przypadku cesarskiego cięcie zakażenie jest zawsze zagrożeniem, a pozostawienie rodzącej otwartej przez okres dłuższy, niż wymaga tego procedura cesarskiego cięcia, tylko zwiększa to ryzyko. Ponadto, nie wszystkie dzieci będą w stanie samodzielnie opuścić łono. Te, którym się to uda mogą przypadkowo poszerzyć nacięcie rodzącej, powodując nadmierną utratę krwi.

Obejrzyj zdjęcia i zobacz nagranie, by przekonać się, jak wygląda "naturalne" cesarskie cięcie!

kp

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

matka zorientowana
2016-07-20 07:55:57

re: `Naturalne` cesarskie cięcie [VIDEO]

Dziecko podczas porodu siłami natury jest bierne, całą robotę wykonuje organizm matki, a kiedy zostanie wypchnięta główka i tak reszta zostaje zwykle wyciągnięta . Drugą rzeczą jest to, że zgodnie ze sztuką lekarską od nacięcia do wyciągnięcia dziecka nie powinno upłynąć więcej niż 2 minuty. Reasumując, szkodliwy wymysl kreowany przez sztuczne potrzeby.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Matka
2016-07-20 07:26:11

re: `Naturalne` cesarskie cięcie [VIDEO]

Przeciez to dziecko wcale nie wyszlo samo, zostalo wyciagniete za glowke jak zawsze. Uwazam, ze w przypadku cc czyli operacji zachcianki matki i jej niespelnienie powinny miec role drugoplanowa. Nacinasz, wyciagasz dziecko, zaszywasz. To nie koncert zyczen tylko przeciecie polowy ciala w poprzek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz