Naturalne planowanie rodziny - nie tylko dla katoliczek

Na forum internetowym o naturalnym planowaniu rodziny ktoś zapytał, czy jest tam jakaś ateistka. NPR zostało okrzyknięte „średniowieczem” i sprowadzone do murów kościoła. Jest mylone z „kalendarzykiem małżeńskim”, a w internecie więcej informacji można znaleźć na temat minusów metody, zalety to temat tabu. A ateistka na forum internetowym była i to nie jedna. Dlaczego?

para

Dlaczego ludzie nie-katoliczki interesują się NPR?

Wygląda na to, że metody naturalnego planowania rodziny można poznać jedynie na naukach przedmałżeńskich lub w poradni rodzinnej działającej przy kościele. Można nauczyć się ich samodzielnie przez Internet i znaleźć odpowiednią literaturę, ale nie tam, gdzie kobieta powinna uzyskać taką wiedzę czyli w gabinecie lekarskim. Ginekolodzy nie lubią tracić czasu na wyjaśnianie zasad metody, wyjątkiem jest sytuacja, kiedy kobieta stara się o dziecko. Wtedy oczywiście tylko naturalnymi metodami, przez obserwację temperatury ciała, śluzu oraz szyjki macicy. Jednak jeśli kobieta wybiera taką „formę antykoncepcji”, lekarze rozkładają ręce i twierdzą, że to nieskuteczna metoda. Większość specjalistów nie jest chętna do wyjaśnień. Kobiety, niezależnie czy wierzące czy nie, nie mogą dowiedzieć się za dużo od lekarza, więc szukają same. Przeszukują fora internetowe i serwisy społecznościowe. Chcą być w pełni świadome swojego ciała i płodności, to wszystko.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

xxxnaturalna
2015-06-22 12:13:12

re: Naturalne planowanie rodziny - nie tylko dla katoliczek

też mam Ladycomp, szkoda że nie wspomnieliście o tej metodzie w tym właśnie artykule, więcej osób by się dowiedziało o komputerkach cyklu i może takie ułatwienie w obserwacji cyklu, przemówiłoby za zmianą hormonów na rzecz natury ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kinga
2015-06-22 11:52:36

re: Naturalne planowanie rodziny - nie tylko dla katoliczek

od 4 lat stosuję lady-comp i jestem świadomą kobietą !!! Nie dam zarobić koncernom farmaceutycznym, wzbogacającym się kosztem mojego zdrowia!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz