Zaangażowana nauczycielka przygotowuje plan zajęć w dniu porodu! [FOTO]

Praca nauczyciela nie kończy się z w momencie dzwonka obwieszczającego zakończenie zajęć.

Jennifer Pope

Nauczyciel to zawód przez wielu bardzo niedoceniany. Zdecydowana większość jest przekonana, że nauczanie dzieci to nie jest żadna trudność i zazdrości nauczycielom tylu wolnych dni i wakacji. Ludzie zapominają jednak, że zawód nauczyciela to nie tylko prowadzenie zajęć, ale również przygotowanie się do nich. Chociaż do Dnia Nauczyciela jeszcze daleko, warto docenić zaangażowanie pewnej mamy 4 dzieci. Jennifer Pope i jej mąż 23 kwietnia po raz kolejny zostali rodzicami. Do 9-letniego Bostona, 7-letniej Elli Reese i 18-miesięcznego Lennona dołczyła mała Clara.

Poród fotografowała Andrea McDonald z Rooted In Love Photography. Kobiecie udało się uchwycić moment, na którym Jennifer na kilka godzin przed urodzeniem córeczki przygotowuje plany zajęć dla swojej zastępczyni. Zdjęcie trafiło na facebookowy profil Rooted in Love Photography i zostało polubione ponad 20 tysięcy razy.

Pope przez 11 lat uczyła w publicznym przedszkolu, by następnie zamienić je na chrześnijańską placówkę, gdzie została nauczycielem w klasach drugich. Jennifer szczęśliwa, że zdjęcie zwróciło uwagę tak wielu osób. Kobieta wierzy, że matki również mogą rozwijać swoją karierę zawodową.

"Bycie pracującą mamą jest naprawdę trudne. Daje również satysfakcję i spełnienie. Nie potrafię sobie wyobrazić siebie w żadnym innym zawodzie." - przyznała Jennifer.

Fotografka, która wychowywała się w domu pełnym nauczycieli i sama była nauczycielką przez 6 lat przyznała, że praca nauczyciela nie kończy się z w momencie dzwonka obwieszczającego zakończenie zajęć.

"Wielu z nich prowadzi korepetycje, układa plany zajęć, ma spotkania i dużo papierkowej roboty. Mam wiele wspomnień z klasy mojej mamy, gdy w wakacje pomagała dzieciom przygotować się do nowego roku szkolnego. To samo robiłam, gdy pracowałam jako nauczycielka. Nauczyciele są bardzo oddani i kochają swoich uczniów jak własne dzieci." - powiedziała Andrea.

 McDonald ma nadzieję, że zdjęcie, które opublikowała pokaże innym, że wiele aspektów pracy nauczyciela ma miejsce poza klasą i jest niewidocznych dla wielu osób. Z kolei Jennifer chciałaby, by wszyscy zobaczyli, jak bardzo nauczyciele są zaangażowani w swoją pracę.

"Dla większości z nas to coś więcej niż praca. To jest to kim jesteśmy, napędzani miłością do dzieci. Bycie świadkiem sukcesów naszych uczniów i świętowanie ich osiągnięć jest porównywalne do świętowania osiągnięć własnych dzieci. To naprawdę niezwykła rzecz." - zakończyła nauczycielka.

Zobacz pozstałe zdjęcia z porodu Jennifer! >>>

kp

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz