Nie bij mamusi!

Wraz z upływem kolejnych miesięcy życia Twoja pociecha kształtuje swoje spojrzenie na świat i relacje międzyludzkie. Jednak nie zawsze wyczuwa czy potrafi trafnie przewidzieć, jaką reakcję drugiej osoby wywoła jej zachowanie.

chłopczyk

Mój dwuletni synek, bez żadnego powodu, ni stąd ni zowąd, wali mnie po twarzy. Albo otwartą dłonią, albo, co gorsza, niejednokrotnie jakąś twardą zabawką. Raz rozciął mi wargę. Łapię go wtedy mocno za rękę i mówię: `Nie bij mamusi! To boli!`. A on się śmieje do rozpuku. Nie mam pojęcia jak reagować. Nie mam pojęcia czego objawem jest takie zachowanie. Pomóżcie. - pisze do nas nasza czytelniczka, Anna.

Wraz z upływem kolejnych miesięcy życia Twoja pociecha kształtuje swoje spojrzenie na świat i relacje międzyludzkie. Jednak nie zawsze wyczuwa czy potrafi trafnie przewidzieć, jaką reakcję drugiej osoby wywoła jej zachowanie. Niestety, często dziecko usiłuje wymusić pożądane zachowanie biciem. Jest to zjawisko dość często spotykane u małych dzieci, spędzające sen z powiek wielu rodzicom. W tym tekście omówimy przyczyny takiego zachowania u dziecka i wspólnie postaramy się zaradzić problemowi.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz