NIE DOKONAŁA ABORCJI - jest za to nękana przez internautów

Rodzice Jaxona z USA są nękani za to, że nie dokonali aborcji. Ich dziecko, pomimo ciężkiej wady, żyje otoczone wielka miłością. Niedawno chłopiec świętował 1. urodziny! Poznajcie jego historię.

Jaxon

Malutki Jaxon Buell z Florydy według ostrzeżeń lekarzy miał żyć zaledwie kilka dni. Dlaczego? Chłopiec choruje na bezmózgowie (anencephalia). Nie ma wykształconych struktur mózgoczaszki.

Wbrew temu, co przewidywali lekarze – chłopiec przeżył. I to nie tylko kilka dni! Maluch ma już 13 miesięcy, a umiejętności, które posiada, zadziwiają na równi rodziców i lekarzy. Radość jest ogromna, ostanimi czasy jednak rzucił się na nią cień internetowych hejterów.

Po tym, jak historia małego Jaxona ukazała się w mediach społecznościowych, uaktywnili się tzw. internetowi hejterzy, a w swoich atakach posunęli się nawet do stwierdzeń, że dziecko nie powinno się nigdy urodzić.

Będąc w 23. tygodniu ciąży, mama Jaxona otrzymała informację, że jej dziecko ma zniekształconą czaszkę i istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nie przeżyje ciąży. Żaden z lekarzy jednak nie wyraziłł się na tyle jasno, by przygotować rodziców na to, co ich czeka. Na pytania, czy ich nienarodzony synek w jakiś sposób cierpi, nie uzyskiwali odpowiedzi. Żadna też odpowiedź nie padała na dociekanie, czy Brittany i jej dziecku grozi w związku z tym jakieś niebezpieczeństwo. Pytań było mnóstwo, odpowiedzi niestety bardzo niewiele. Co gorsza - żadnej konkretnej.

Dopiero gdy Jaxon się urodził, okazało się, że cierpi na bezmózgowie. Dzieci z taką wadą żyją maksymalnie kilka dni do kilku tygodni. Malec jednak zaskoczył i wciąż zaskakuje wszystkich – ma już 13 miesięcy! W przypadku wielu umiejętności jest taki, jak każde inne dziecko: wychodzą mu ząbki, raczkuje, powtarza sylaby, śpi, płacze, śmieje się. Rodzice starają się żyć normalnie, zabierają chłopczyka w publiczne miejsca, starając się wówczas ignorować spojrzenia innych ludzi.

Rodzina ma nadzieję, że ich historia zainspiruje wielu rodziców – nie ma tak naprawdę nic pewnego i nic nie jest przesądzone. Każdy kolejny dzień życia ich synka to dowód na to w najczystszej postaci.

Na następnych stronach zobaczcie Jaxona i jego Mamę.

Komentarze (51)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2018-11-06 19:52:39

no i jak nie kochać takiego maluszka? :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
An
2017-03-07 15:55:59

Szanuję decyzję rodziców i trzymam kciuki za ich przyszłość. Ja na jej miejscu zdecydowałabym się na aborcję. Teraz może i dziecko rozwija się normalnie, ale z czasem podejrzewam, że jego stan będzie się pogarszał. Brak działalności odpowiednich obszarów mózgowych w dużej mierze uniemożliwi rozumienie czegokolwiek, logicznego rozpoznawania treści, wizualizacji, odczuwana, pobudzania następnych narządów do produkcji hormonów. Nie wiemy, czy to dziecko cierpi, ale nie wie ... my też, czy nie cierpi. Czy w ogóle cokolwiek czuje. Wybaczcie, ale małpy też potrafią powtarzać czy naśladować dźwięki, a uważamy je tylko za zwierzęta. Nie zdecydowałabym się na chore dziecko, bo nie chciałabym patrzeć na to, jak jest wyśmiewane przez rówieśników, jak jest przykute dniami i nocami do łóżka (to jest jeszcze malutkie dziecko, w wieku 7 czy 8 lat przy takiej chorobie - o ile dożyje - nie będzie mogło zrobić nic), jak zmaga się z brakiem równowagi. Miłość do dziecka jest w obu przypadkach - w jednym rodzice chcą dać dziecku szansę spróbować żyć wiedząc, że to życie będzie krótkie, a dziecko nic na tym nie zyska oprócz miłości. W drugim przypadku rodzic wie, że nie sprosta zadaniu bycia rodzicem, nie chce narażać dziecka na widok łez, depresji i załamań opiekunów. Chce mu oszczędzić wstydu, bólu, dokonuje aborcji. I te wszystkie hejty możecie sobie wsadzić głęboko w nos, bo ani wy ani nikt inny nie będzie sądził każdego rodzica. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ANNA
2015-10-01 08:58:44

re: NIE DOKONAŁA ABORCJI - jest za to nękana przez internautów

DZIECI NIE SĄ DO ZABIJANIA TYLKO DO KOCHANIA. BARDZO DOBRZE TA KOBIETA POSTĄPIŁA NIE ZABIJAJĄC SWOJEGO DZIECKA. DO KONCA ŻYCIA BY MIAŁA WYŻUTY SUMENIA ŻE JEJ SYNEK NIE ŻYJE Z JEJ POWODU A TAK TE KILKA MIESIĘCY A MOŻE I LAT BĘDZIE JEJ NAJPIĘKNIEJSZYM WSPOMNIENIEM. GRATULUJE DECYZJI. ABY TAKICH MAM BYŁO JAK NAJWIĘCEJ

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
megi
2015-09-30 23:21:42

re: NIE DOKONAŁA ABORCJI - jest za to nękana przez internautów

wielki szacu! !!!! niech rośnie i pokaże tym .... kochany jest

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
karla
2015-09-30 22:48:51

re: NIE DOKONAŁA ABORCJI - jest za to nękana przez internautów

aborcja to zabójstwo! zrobić dziecko każdy umie ale wychowac to już tylko zdrowe! co za hipokryci jebani ! jak z downem czy chote bez kończyn to już usunąc ! czyli zabić i wyrwac po kawałeczku z macicy , pozbyć się jak nie potrzebną kurzawkę! jesteście pojebani i zepsuci! nie od dziś chore dzieci się rodzą ale technika dała nam złudzenie że możemy decydowac o tym kto ma sie urodzić ! zgnity świta !!!!! brawa dla prawdziwej matki i prawdziwego człowieka ! Dobro do niej pow ... róci ! Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mam swoje zasady
2018-01-01 01:17:59

Debilna idiotko nie masz dziecka uposledzonego to nie wypowiadaj się. Najwięcej w tej sprawie maja do powiedzenia stare bezdzietne panny albo stara berety. ja wiem jak dziecko uposledzone moze spierdolic życie. Dziękuję bardzo. Gdybym miała potwierdzenie medyczne i radzie dziecka nawet niewielkiego downa usunelabym taki płód bo płód to płód a nie człowiek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
karla
2015-09-30 22:47:12

re: NIE DOKONAŁA ABORCJI - jest za to nękana przez internautów

aborcja to zabójstwo! zrobić dziecko każdy umie ale wychowac to już tylko zdrowe! co za hipokryci jebani ! jak z downem czy chote bez kończyn to już usunąc ! czyli zabić i wyrwac po kawałeczku z macicy , pozbyć się jak nie potrzebną kurzawkę! jesteście pojebani i zepsuci! nie od dziś chore dzieci się rodzą ale technika dała nam złudzenie że możemy decydowac o tym kto ma sie urodzić ! zgnity świta !!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Karo
2015-09-30 22:36:46

re: NIE DOKONAŁA ABORCJI - jest za to nękana przez internautów

NIKT NIE MA PRAWA DECYDOWAĆ O ŻYCIU INNYCH, DZIECKO NIENARODZONE TO NIE CZĘŚĆ KOBIETY TYLKO DRUGI CZŁOWIEK ! CUDOWNIE ŻE SIĘ NIE PODDALI, MAJA CUDOWNEGO SYNA !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Karo
2015-09-30 22:34:26

re: NIE DOKONAŁA ABORCJI - jest za to nękana przez internautów

cudowny ! kochany ! brawo dla rodziców!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
buba
2015-09-30 20:31:46

re: NIE DOKONAŁA ABORCJI - jest za to nękana przez internautów

Nikt nie ma prawa oceniac rodzicow to ich decyzja- ja sama nie dopuscila bym do aborcji nie usmiercila bym wlasnego dziecka . Jak widac na zalaczonym obrazku chlopiec rozwija sie i jest pogodnym dzieckiem to ze wyglada inaczej i jest chory nie dyskfalifikuje jego zycia i bycia w spolecznosci .... ludzie nie oceniajcie i nie wydawajcie osadow bo to do was nie nalezy ... trzymam kciuki za malego niech sie rozwija i cieszy z zycia ;) wspaniala postawa drodzy rodzice zycze wytrwalosci po ... ciechy z synka i wiary ;) Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
2015-09-30 18:58:25

re: NIE DOKONAŁA ABORCJI - jest za to nękana przez internautów

podziwiam mamusię , i popieram - kazdy ma prawo do życia. czlowiek nie ma prawa decydować o takich rzeczach

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz