Niemowlę ze skórą atopową – który krem wybrać?

Jakimi kremami najlepiej natłuszczać atopową skórę niemowlęcia?

Kosmetyki skóa atopowa

Skóra atopowa, inaczej atopowe zapalenie skóry. Jest zmianą skórną, która powstaje w wyniku różnych czynników: alergii pokarmowej, kontaktu skóry z substancjami drażniącymi – proszkiem do prania, pudrem na twarzy mamy, czy alergenami takimi jak sierść zwierzęcia lub z powodu suchego powietrza w mieszkaniu. Podstawowe objawy to zaczerwienienie, suchość i świąd skóry. U naszych maluchów newralgicznymi miejscami są policzki, ramiona, przeguby dłoni i paluszki (wciąż trzymane w buzi) oraz zewnętrzna strona ud.

Wiadomo, że same nie bierzemy się za leczenie tych zmian. Gdy się pojawią, idziemy niezwłocznie do dermatologa, by zdiagnozował przyczynę. Pewnym natomiast jest, że zaleci nam jako uzupełnienie leczenia, kremy, które mają na celu dostateczne nawilżenie i natłuszczenie skóry maleństwa. Nawet jeśli lekarz poleci Ci jakiś konkretny specyfik, to nie zawsze musi się on sprawdzić. Ile rodzajów skóry, tyle potrzeb.

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-09-12 19:06:40

Moje dziecko również ma problemy z atopową skórą. Z doświadczenia mogę polecić emulsję La Roche - Posay Lipikar Lait do stosowania już od 3 m. z. Przy regularnym stosowaniu zapewnia doskonałą ochronę przed przesuszeniem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
erzecznik
2013-07-14 10:16:46

re: Niemowlę ze skórą atopową – który krem wybrać?

Firma Decubal opracowała linię Intensive swoich dermokosmetyków właśnie z myślą o atopowej skórze - polecam zapoznać się z poszczególnymi produktami Pozdrawiam, Iwona Drobicz eRzecznik Decubal

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz