Radość w cierpieniu – para spędziła 5 dni ze śmiertelnie chorym synem [FOTO+VIDEO]

Trisomia 13 lub 14 chromosomu jest chorobą, która najczęściej kończy się śmiercią.

trisomia 13 chromosomu

Aborcja to od lat kontrowersyjny temat. Kościół nie pochwala jej w żadnym przypadku, a większość kobiet domaga się możliwości wyboru w wyjątkowych sytuacjach, jak gwałt czy poważne uszkodzenie płodu. Deidrea Lauxs i jej partner, T.K. zostali postawieni przed taką możliwością, ale z niej nie skorzystali, bo zbyt cenne było dla nich, nawet krótkie, życie ich synka, Thomasa. Już w ciąży Deidrea i jej partner wiedzieli, że mały Thomas nie rozwija się prawidłowo. Podczas jednego z badań odkryto, że dziecko cierpi na trisomię chromosomu 13, czyli zespół Patau. Zespół tych wad wrodzonych powoduje poważne opóźnienia rozwojowe do głębokiego upośledzenia, deformacje twarzy i głowy, niepełny rozwój mózgu, nerek i serca.

Para wiedziała, że ich synek nie będzie żył długo po urodzeniu. Lekarze zaoferowali parze aborcję. Uznali to za najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji, jednak Deidrea i T.K. postanowili się nie poddawać i zdecydowali dać synowi szansę na życie, chociażby krótkie. "Nie zakończyliśmy ciąży dlatego, że mieliśmy nadzieję, że to jakiś błąd medyczny albo dojdzie do cudu. Nie dokonaliśmy aborcji, bo to nasz syn." – wyjaśniła Deidrea.

Kiedy Thomas przyszedł na świat jego rodzice wiedzieli, czego się spodziewać. Mimo świadomości, że ich ukochany synek umrze cieszyli się, że będą mogli spędzić z nim chociaż chwilę. Każdy kto miał okazję poznać małego Thomasa, od razu go pokochał. Chłopiec żył przez 5 dni, po czym zmarł w ramionach rodziców, otoczony miłością.

Historia Deidrei, T.K. i małego Thomasa stała się tematem krótkiego filmu dokumentalnego The Dallas Morning News. Zobacz nagranie i zdjęcia z krótkiego życia małego Thomasa >>>

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2016-11-24 14:54:16

Ja też urodziłam synka z tą wadą genetyczną. Żył 28 godz. Nie ma większej miłości od tej, którą Go Kocham i większej tęsknoty od tej którą ja tęsknię

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz