Niewidomi rodzice `zobaczyli` swoje dziecko na USG [VIDEO]

Każda mama wie, jak niezwykłym doświadczeniem jest możliwość zobaczenia maluszka na monitorze USG.

USG

Każda mama po tym, jak zobaczy dwie kreski na teście, czeka z niecierpliwością na pierwsze USG. Badanie to, to nie tylko okazja, by się dowiedzieć, jaki jest stan zdrowia maluszka, ale także możliwość, by rodzice zobaczyli swojego maluszka. Wiele gabinetów oferuje teraz także USG 3D i 4D poza tym, że badania te są dokładniejsze i mogą lepiej ocenić rozwój maluszka, umożliwiają rodzicom zobaczenie twarzy dziecka jeszcze zanim przyjdzie na świat.

Niestety nie wszyscy rodzice mogą tego doświadczyć. Zarówno Ana Paula Silveira, jak i jej mąż Alvaro Zermiani są niewidomi. Wiedzieli od lekarzy, że ich maluszek rozwija się prawidłowo i jest zdrowy, ale nie mogli zobaczyć własnego dziecka. Tak jak inne pary spodziewające się dziecka marzyli o tym, by przeżyć te same emocje towarzyszące rodzicom podczas USG.

– Martwiło mnie nie tylko to, że nie zobaczę dziecka podczas badania USG. Bałam się, że nikt nie będzie w stanie opisać mi, jak ono wygląda – opowiadała Ana.

Para znalazła jednak lekarza, który pomógł im spełnić marzenie i... zobaczyć własne dziecko.

Mieszkający w Brazylii doktor Heron Werner, ginekolog i położnik, ma w swoim gabinecie oprócz aparatury ultrasonograficznej... drukarkę 3D. Na podstawie obrazów uzyskanych w USG lekarz drukuje modele 3D dzieci, dzięki czemu niewidomi rodzice mogą "zobaczyć" swoje dziecko. Od 2012 roku wykonuje takie modele dla niewidomych matek, nie pobierając za tę usługę żadnej opłaty.

– Trzymanie 12-tygodniowgo maleństwa to niesamowite uczucie. Mogliśmy śledzić rozwój naszego synka, co dało nam niesamowite poczucie jedności – wspomina Ana. – Kiedy dotknęliśmy drugiego modelu z twarzą synka, zrozumieliśmy, że jest do nas podobny.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz