Niezwykła historia porodowa: Urodziła na chodniku pod szpitalem!

Niecodzienne narodziny w obiektywie. Wspaniałe emocje i wspaniała pamiątka na przyszłość.

Amy`s Birth

Często zdjęcia wyrażają więcej niż tysiąc słów. Tak się stało również tym razem. Jednym z takich zdjęć jest na pewno to przedstawiające Joe Cavaretta, świeżo upieczonego ojca. Zrobione zostało chwilę po tym, jak jego żona Amy Beth urodziła na chodniku przed szpitalem Boca Raton na Florydzie. Poród na chodniku nie był oczywiście planowany przez rodziców, ale córeczka nie chciała już dłużej czekać. Moment ten został szczęśliwie uchwycony przez fotografkę Emily Robinson.

Z pierwszą córką – Sophie – szybko mi poszło, poród trwał 6 godzin. Spodziewaliśmy się, że z drugą będzie szybciej, ale nie aż tak szybko – mówiła po porodzie szczęśliwa matka.

Kiedy późnym, ciepłym, majowym wieczorem 2013 roku zaczęły się skurcze, Amy zadzwoniła do przyjaciółki, fotografki Emily Robinson, aby ta pojechała razem z nimi do szpitala i uwieczniła podniosłą chwilę narodzin na sali porodowej. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, że do sali porodowej nie dotrą. Emily przyjechała do domu Amy już po 20 minutach, jednak Amy nie była w stanie rozmawiać, tak silnie miała wówczas skurcze. Szybko potem odeszły jej wody, więc wskoczyli do samochodu i ruszyli do szpitala, z Joe, mężem Amy, za kierownicą.

Kiedy dotarli na parking szpitalny nie było żadnej paniki, nikt się nie spodziewał, że córeczka zamierza pojawić się na świecie przed drzwiami szpitala. Na szczęście położna wyszła do nich na parking. Amy zrobiła kilka kroków w stronę wejścia, jednak dalej nie dała rady, okazało się, że maluch już chce wychodzić. Bardzo silne skurcze dopadły ją, kiedy wyszła z samochodu i już wiedziała, że córka nie będzie dłużej czekać. Położna Lori przytrzymała wychodzącą główkę między nogami, a Joe pobiegł szybko po wózek inwalidzki. Amy udało się jakoś usiąść na tym wózku i już po dwóch mocnych parciach mała Sienna Grace powitała świat.

„Mała jest absolutnie perfekcyjna i przepiękna” – napisała Emily na swoim blogu – „To był najszybszy, najbardziej niewiarygodny, najpiękniejszy poród jaki mogłam udokumentować.”. Pomimo ogromnych emocji i wzruszeń Emily zachowała zimną krew i zrobiła kilka bardzo dobrych ujęć – w tym jedno zupełnie wyjątkowe: z miną ojca, który pierwszy raz ujrzał swoje dziecko i był w centrum tego gorącego wydarzenia.

Rodzice bardzo się cieszyli, że mimo nietypowej sytuacji ich córeczka będzie miała pamiątkę z tego wyjątkowego dnia oraz zobaczy, jak wyglądał jej poród. Być może gdyby nie zdjęcia, nigdy by w to nie uwierzyła!

Zobaczcie fotki na następnych stronach.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Podpis...
2015-06-09 22:43:17

re: Niezwykła historia porodowa: Urodziła na chodniku pod szpitalem!

Napisz komentarz...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz