NIGDY nie zostawiaj dziecka samego w samochodzie!

Koniecznie zobaczcie poruszające video kampanii "One Decision" - JEDNA DECYZJA.

dziecko

Co roku niestety nie brakuje tragicznych doniesień o dzieciach pozostawionych w samochodzie. Śmierć z upału w zamkniętej przestrzeni samochodu jest koszmarem. Najgorszy wydaje się ogromny strach i osamotnienie dziecka, które kompletnie nie rozumie tego, co się z nim dzieje. Na początku lipca 25-letnia DiJanelle Etta Flower zostawiła córkę w samochodzie na parkingu, a sama... poszła do fryzjera. Kobieta "przezornie" zostawiła właczony samochód z działająca klimatyzacją, jednak silnik zgasł. Kobieta wróciła po sześciu godzinach. Dladziecka nie było szans na przeżycie w rozgrzanym samochodzie. Kobieta jednak zamiast próbować ratować dziecko, szukała porad w internecie, a dopiero potem udała się do lekarza. Kobieta uciekała przed wymiarem sprawiedliwości, ostatecznie oddała się sama w ręce policji.

 

http://www.foxnews.com/us/2017/07/19/toddler-dies-after-left-overnight-in-vehicle-reportedly-parked-outside-tennessee-mayors-home.html

W upalny dzień temperatura w samochodzie potrafi wzrosnąć nawet do 90 stopni Celsjusza. Nie musi być aż tak wysoka, by małe dziecko jej nie wytrzymało. Już po 15 minutach po prostu nie daje rady. Następuje przegrzanie organizmu. Kiedy temperatura jego maleńkiego ciała osiąga 40 stopni Celsjusza, organy wewnętrzne powoli przestają działać, a kiedy temperatura ciała przekroczy 41 stopni - dziecko umiera.

Latem w USA co 10 dni jakieś dziecko umiera z gorąca, w samotności, zamknięte w samochodzie. Od 1998 roku w ten sposób zmarło 575 dzieci. 73% z nich miało mniej niż 2 latka. Tylko w ubiegłym roku zmarło tam z gorąca 15 dzieci zamkniętych w autach swoich opiekunów.

Firma Red Castle Productions w ramach kampanii społecznej „One decision”, która stała się odpowiedzią na te przerażające statystyki, nakręciła filmik mający zapobiec większej ilości takich tragedii.

Jest to krótkie video, w którym aktorzy odgrywają scenkę pokazującą, co dzieje się z małym dzieckiem pozostawionym podczas upału w zamkniętym samochodzie. Młoda mama parkuje samochód pod supermarketem. Wysiada, zamyka samochód, wchodzi z krótką listą zakupów do sklepu. W samochodzie zostało dziecko. Jest bardzo gorąco, gotuje się woda w chłodnicy…

Poświęć kilka minut i koniecznie zobacz

"One Decision" - jedna decyzja, a zaważyć może na całym Waszym życiu.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-05-23 08:55:15

Należałoby też apelowac o pomoc dla samotnych mam, które poza maluchem nie posiadają żadnej rodziny aby ktoś czasem zajął się dzieckiem kiedy same bo idą do lekarza itp ... Są mamy które nie mają żadnego wsparcia i funduszy na wynajęcie opiekunki...A państwo nie pomaga....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gość
2014-06-11 16:33:19

re: NIGDY nie zostawiaj dziecka samego w samochodzie!

nie będę tego komentować bo i tak ludzie nie myślą i nie mają wyobraźni do wszystkiego. jedynie co mogę napisać to współczucia i wyrazy głębokiego żalu z powodu utraty dzieciątka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz