Nowy rodzicielski trend: MALUCH W STYLU GOTH. Przerażające, czy intrygujące?

Makabryczne zdjęcia z dzieciństwa, które, o dziwo, pokochały tysiące osób (ponad 500 tys. polubień na Facebooku!).

goth

Z czym kojarzy nam się subkultura gotycka? Czerń, krew, przerażające motywy, przerażające obrazy, dresz niepokoju. Kojarzona jest przede wszystkim z nastolatkami, które tą drogą szukają ujścia dla swojego młodzieńczego buntu, a później nierzadko już przy takim sposobie ekspresji pozostają na o wiele dłużej. Fascynacja subkulturą gotycką bywa niebezpieczna, gdy przekracza dość niepokojące granice. A co byłoby, gdybyśmy zestawili to z niewinnym, słodkim bobasem?  

Tak zrobiła fotograf Bretania Bentine. Podbija ona bowiem serca młodych, australijskich rodziców nowym, nietuzinkowym, dla niektórych być może przerażającym albo – co ciekawsze – budzącym fascynację, sposobem na uwiecznienie na zdjęciach małych dzieci. Co ona takiego nadzwyczajnego, niecodziennego, wstrząsającego zarazem robi? 

Otóż "wkłada" te dzieci właśnie w świat gotyku. Mało tego – nie tylko o tło chodzi, ale również o ucharakteryzowanie tych maluchów na ten właśnie styl. Widzimy więc na jej zdjęciach maluchy umazane farbą na podobieństwo krwi, udające martwe albo żarłoczne, żądne tej krwi. Czy to jest właśnie to przekraczanie granic? Czy został wykonany o jeden krok za daleko? Teoretycznie tak, w praktyce spotkało się to jednak z ogromnym entuzjazmem (już ponad 500 000 polubień na Facebooku!), a rodzice z innych zakątków świata wyrażają zainteresowanie podobnymi sesjami dla swoich dzieci.  

To "urocza" pamiątka czy makabryczne przekraczanie nazbyt wielu naraz granic? Obejrzyjcie DALEJ i oceńcie.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

przerażona
2015-11-11 14:46:51

re: Nowy rodzicielski trend: MALUCH W STYLU GOTH. Przerażające czy intrygujące?

OKROPNE!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz