Obecność starszego dziecka podczas porodu rodzinnego [ZDJĘCIA]

Ludymilla i jej mąż obecność starszej córeczki podczas porodu uważali za całkowicie naturalną.

dziecko podczas porodu

Poród to bardzo intymne doświadczenie dla każdej przyszłej mamy. Atmosfera panująca na sali porodowej jest bardzo ważna, tak samo jak osoby, które podczas tego wyjątkowego momentu towarzyszą ciężarnej. Coraz więcej mam decyduje się na obecność ukochanego podczas porodu i nie wyobraża sobie, że miałoby go nie być w chwili narodzin wspólnego dziecka. Jednak niewiele par jest skłonnych zgodzić się na prawdziwie rodzinny poród, z włączeniem starszych pociech. Obawiają się, że dziecko może wystraszyć się hałasu, krzyku lub widoku, który jest dla niego zupełnie nowy. Jeśli macie podobne dylematy warto zapoznać się z historią brazylijskiej mamy, której 2-letnia córeczka towarzyszyła podczas domowego porodu w wodzie.

Ludymilla jest fotografką i właścicielką Senhoritas Fotografia. Podczas porodu synka Zyah razem z mężem zdecydowali, że starsza córeczka Agata będzie im towarzyszyć w tym wyjątkowym momencie. Przez cały poród swobodnie wychodziła i wchodziła do sali, gdzie Ludymilla rodziła, a gdy zbliżał się moment powitania z młodszym braciszkiem, małżeństwo poprosiło córeczkę, by dołączyła do nich w basenie. Zdaniem Ludymilli Agata bardzo dobrze zniosła poród. Była szczęśliwa, rozgadana i podekscytowana na spotkanie z braciszkiem.

Ludymilla przyznała również, że obecność Agaty bardzo pomogła jej, gdy małego Zyaha zabrano do innego pokoju na badanie lekarskie. Dziewczynka przytulała mamę i całowała co sprawiło, że rodząca odczuwała mniejszy stres. Kobieta przyznała jednak, że nie wszyscy uważają ich postępowanie za właściwe.

„Otrzymaliśmy pod zdjęciami wiele komentarzy osób, które nie zgadzały się z naszą decyzją dotyczącą obecności Agaty przy porodzie. Nie przejmujemy się tym jednak, bo dla nas poród to wydarzenie rodzinne, ważne dla każdego członka naszej rodziny, również jej. Uważamy, że poradziła sobie bardzo dobrze. Cieszyła się, że mogła zobaczyć i dotknąć swojego brata po porodzie. To było niesamowite doświadczenie.” – zakończyła Ludymilla.

Kochane Supermamy, jeśli dalej nie jesteście przekonane do obecności dziecka podczas porodu, zobaczcie zdjęcia Ludymilli i przekonajcie się, jak świetnie mała Agata poradziła sobie w nowej sytuacji! >>>

kp

Źródło: Blog Babycenter

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz