Obrazy malowane przez nienarodzone dzieci (ZOBACZ! TO NIEZWYKŁE!)

Z potrzeby pomagania zrodził się niezwykły pomysł, który nie tylko daje wsparcie potrzebującym, ale z pewnością zachwycił już wiele ciężarnych mam na całym świecie - gdy to zobaczysz, też będziesz chciała to zrobić!

Unborn Artists

Togo, Afryka. W kraju tym setki dzieci nie przeżywa swoich narodzin. Niezwykle wysoka jest również śmiertelność noworodków z braku odpowiedniej opieki medycznej. Potrzeba stworzenia w tym kraju ośrodków, w których opieka okołoporodowa i neonatologiczna byłaby na wyższym poziomie, jest paląca. Zadbać o to podjął się belgijski oddział organizacji SOS Wioski Dziecięce. Tak w 2011 roku ruszyła kampania pod nazwą Unborn Artists (Nienarodzeni Artyści).

Nienarodzone dzieci malują abstrakcyjne obrazy pędzlami przyczepionymi do brzuchów ich mam. Każdy ruch dziecka tworzy na kartce papieru nową linię. Dochód ze sprzedaży tych "dzieł", a także farb i pędzli przekazywany jest na budowę szpitali dla kobiet i dzieci w Togo. Obrazki i akcesoria malarskie sprzedawane są online i na targach dziecięcych. Farby i pędzle kupowane są często jako prezent na baby shower, a malowanie "obrazu" staje się częścią zabawy na przyjęciu z tej okazji.

Na następnych stronach zobaczcie, jak nienarodzeni "artyści" z Belgii zbierają fundusze dla nienarodzonych dzieci z Togo. Wielka sprawa!

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz