OCET SPIRYTUSOWY - idealny do mycia zabawek w zmywarce (ale nie tylko!)

Ocet spirytusowy to tani i bezpieczny środek czystości. Na pewno słyszałaś o babcinych radach, by wodą z octem myć lodówkę. Do czego jeszcze może użyć octu każda ekomama?

klocki

W occie jako środku do mycia powinnyśmy lubić przede wszystkim to, że jest bezpieczny. Bezpieczny dla środowiska, bezpieczny dla skóry naszych rąk i delikatnej skóry dziecka. Na dodatek bezpieczny dla portfela. Kosztuje grosze. Wydajemy dziesiątki złotych na drogie, silne środki chemiczne. Do każdej powierzchni inny. Okazuje się, że naprawdę, z połowy z nich mogłybyśmy zrezygnować. Ocet może je z powodzeniem zastąpić, bo nie tylko doskonale czyści, ale ma działanie antybakteryjne i zabezpiecza przed chorobotwórczymi pleśniami.

Do mycia czego i w jaki sposób możesz używać octu?

Umyj octem lodówkę

Metoda powszechnie znana. Rozcieńczasz wodę z octem w proporcji 3 łyżki stołowe octu na 1 litr wody. Na przykład. Ale istnieją dziesiątki przepisów na ten roztwór. Jest ich zapewne tyle samo, ile gospodyń domowych. Taką miksturą, używając czystej ściereczki myjesz wszystkie półeczki oraz elementy ruchome. Nie przejmuj się intensywnym zapachem octu. Bardzo szybko wywietrzeje.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz