Oddam dziecko - wrócę po nie za kilka dni

Kwestia całodobowych przechowalni dla dzieci wywołała burzę w mediach. Nie można być obojętnym - zarówno ze względu na dzieci, jak i rodziców, którzy są w niełatwym położeniu.

dziecko

Dyskusja toczy się o rodzicach i bez rodziców. Wypowiadają się specjaliści, psychologowie, pedagodzy oraz nauczycielki z różnych przedszkoli w kraju, które oferują całodobową opiekę nad dziećmi. Rodzice są krytykowani za to, że zostawiają dziecko na noc w placówce. Dlaczego to robią i czy naprawdę są tak złymi rodzicami?

Ostatnio w mediach pojawiła się dyskusja na temat całodobowych przedszkoli. To jedna z tych dyskusji o rodzicach i bez wypowiedzi rodziców. Nie chodzi o to, że wszyscy są wpychani do jednego worka, ale o to, że nikt nie pofatygował się zapytać tych rodziców o zdanie, dlaczego zostawiają swoje dziecko w przedszkolu na noc? Okazuje się, że to nie tylko jedna noc, dziecko spędza w tej placówce dokładnie tyle czasu, ile rodzice w pracy, czasem to 12 godzin, czasem 8, zależy jaka praca. Ale dzieci zostają też na noc. O ile jedna noc w znanym miejscu i ze znanymi opiekunkami to nic złego, to zostawianie dziecka w przedszkolu na kilka dni i nocy jest po prostu przesadą.

Pracujący rodzice

Przedszkola całodobowe powstają raczej w wielkich miastach. Często bywa tak, że rodzice w Łodzi, Krakowie, Lublinie czy Warszawie są zdani sami na siebie, wyjechali z mniejszych miejscowości, osiedlili się w miastach i tu pracują. Nie mają pomocy ze strony rodziców czy przyjaciół. Nie mogą liczyć na kogoś, kto odbierze dziecko z przedszkola wcześniej, zanim rodzice skończą pracę, i zajmie się nim w domu. Nikt nie przyjedzie, jeśli rodzice pracują na nocnej zmianie.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-06-27 15:07:43

re: Oddam dziecko - wrócę po nie za kilka dni

Po co fundowali sobie dziecko skoro nie maja czasu. Tak wypadło?? straszne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ela
2015-06-27 15:06:43

re: Oddam dziecko - wrócę po nie za kilka dni

Zastanawiam się - skoro tak robia to po co fundowali sobie dziecko skoro nie maja dla niego czas????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz