Ojciec ośmieszył syna na Facebooku, zamieszczając jego nagie zdjęcie

Mężczyzna został skazany na 3 miesiące więzienia. Jest to pierwszy tego typu wyrok w Polsce, skazujący za "parental trolling".

parental trolling

Umieszczając "zabawne" zdjęcie syna nie spodziewał się, że sprawy tak się potoczą. Nagi dwulatek trzymający w jednym reku butelkę piwa, a w drugim siusiaka, to nie jest z pewnością coś, co powinno się znaleźć na fotografii, a co dopiero w sieci. Matka chłopca przeżyła szok, gdy zobaczyła zdjęcie na Facebooku. Kobieta wielokrotnie prosiła mężczyznę o usunięcie zdjęcia z profilu, który był ogólnodostępny. Kiedy udało jej się usunąć fotografię poprzez administratorów Facebooka, mężczyzna dodał zdjęcie ponownie, bez widocznych genitaliów syna. Doniesienie na policję, a potem pozew do sądu został złożony 4 lata temu.

- To było nagie zdjęcie. Mój syn trzyma się za penisa, a w drugiej ręce ma butelkę po piwie. To było konto społecznościowe byłego partnera. Poszłam do sądu, bo mąż nie zdjął zdjęcia. Prosiłam i to nie tylko ja. Miał ogólnodostępne konto, nie tylko dla znajomych. Po wielu godzinach udało się zdjąć to zdjęcie z sieci. Najpierw było uniewinnienie. W końcu skończyło się wyrokiem skazującym - opowiadała w Dzień Dobry TVN o całej sytuacji Katarzyna Konopa, mama chłopca.

Sąd pierwszej instancji wymierzył ojcu karę 6 miesięcy ograniczenia wolności. W drugiej zmniejszono ten okres do trzech miesięcy. Dotychczas publikowanie każdego zdjęcia z maluchem w sieci było bezkarne. Po tym wyroku sądu sytuacja z pewnością ulegnie zmianie.

Mężczyzna zapowiada, że to nie koniec walki, będzie próbował się odwoływać do Sądu Najwyższego oraz trybunału w Strasburgu, gdyż uważa, że ma pełne prawo do robienia i publikowania takich zdjęć swojemu dziecku.

Dziś ośmieszony przez ojca chłopiec ma 6 lat. Para nie jest już małżeństwem i nie mieszka razem, w sądzie toczy się sprawa o przyznanie opieki nad dzieckiem.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz