Piękne poporodowe zdjęcia zostały ocenzurowane przez Instagram! [FOTO]

Fotografie zostały usunięte nie tylko z Instagrama ich autorki, ale również z konta ich bohaterki.

Body Joy Project

Z obrazem własnego ciała zmaga się wiele kobiet. Urodzenie dziecka potrafi zmienić nawet najbardziej pozytywną i silną pewność siebie. Ciąża może powodować wyraźne zmiany fizyczne: rozstępy, cellulit, przyrost masy ciała, luźną i obwisłą skórę czy osłabione mięśnie. Jednak to wszystko jest efektem tego, że w ciele kobiety rósł mały człowiek, a to czyni te zmiany pięknymi i wartymi wyjątkowego szacunku...

Body Joy Project to pozytywna inicjatywa, która celebruje ciało przez artystyczne i oszałamiające zdjęcia. Jedną z gwiazd zdjęć była Desiree Barnes, piękna mama, która zapozowała zupełnie nago, pokryta tylko farbą w różnych kolorach. Zdjęcia z jej sesji trafiły na Instagram projektu, ale niedługo później zostały usunięte. Kiedy Desiree się o tym dowiedziała, udostępniła zdjęcie na swoim profilu.

„To moje ciało po porodzie! Przed synkiem ważyłam 44 kilogramy. Trenowałam kick boxing, biegałam i ćwiczyłam jogę przez cały dzień. Trenowałam jakieś 4 godziny dziennie. Po urodzeniu syna dalej dbałam o zdrowe jedzenie, ale moje ciało się zmieniło. Nie była to dla mnie łatwa zmiana, ale uczestniczenie w tym projekcie mnie uzdrowiło.” – napisała pod zdjęciem Desiree.

Niestety jej fotografia również została kilkakrotnie usunięta. Desiree przyznała, że smutny jest fakt, że dla administracji Instagrama lepsze samopoczucie kobiety i pokochanie własnego ciała jest nie do zaakceptowania. Jestem pewna, że gdybym opublikowała swoje zdjęcie przed pojawieniem się na świecie syna, nie zostałoby usunięte.” – przekonuje rozżalona Desiree.

Body Joy Project udostępniło usuwane zdjęcie Desiree z hashtagami #stopcenzorowaniumacierzyństwa i #stopcenzorowaniukobiecości.

„Od razu opublikowałam zdjęcie, bo odkąd przezwyciężyłam moje odczucia na temat fotografii czułam, że usunięcie ich jest niesprawiedliwe. Bałam się opublikować zdjęcie, bo gdy na innych czułam się piękna, to ten obraz był surowy i trudno było mi na niego patrzeć. Musiałam spojrzeć na swoje ciało, krągłości, musiałam spojrzeć na miejsce, gdzie przez 9 miesięcy nosiłam inne życie i wyglądało to zupełnie inaczej, niż inne ciała, które widziałam, bo było zbliżone.” – przyznała Desiree.

Zobacz pozostałe fotografie z przepięknej sesji zdjęciowej Desiree Barnes! >>>

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz