Pielęgniarki pomyliły dzieci w szpitalu. Skutki okazały się fatalne

Matka oddała dziecko na rutynowe badanie krwi, a okazało się, że lekarz wykonał zabieg chirurgiczny bez potrzeby i bez wiedzy matki.

dziecko

Jennifer Melton urodziła szczęśliwego i zdrowego chłopca. Następnego dnia maluszek został zabrany przez położną na rutynowe badania i czynności higieniczne. Rutynowa analiza krwi nie wzbudziła u mamy chłopca powodu do obaw. W tym czasie Jennifer miała odpoczywać po porodzie. Gdy położna przyniosła dziecko, powiedziała, że maluszek po zabiegu czuje się dobrze... tyle że on nie miał mieć żadnego zabiegu...

Jennifer dowiedziała się, że chłopczyk miał podcięte wędzidełko. Gdy zajrzała do buzi maluszka, zauważyła krew pod językiem maluszka.

- Pielęgniarka przyniosła naszego synka z powrotem i zaczęła wyjaśniać procedurę, której został poddany. A ja się zastanawiałam, o czym ona mówi. Jeszcze nazwała to "wycięciem kawałka języka" Nigdy o tym nie słyszałam - wspomina zdruzgotana matka.

Okazało się, że pielęgniarki pomyliły dziecko, a syn Jennifer niepotrzebnie został poddany zabiegowi.

- Po chwili zadzwonił telefon i pediatra wyjaśnił mi, że faktycznie został zabieg wykonany, ale popełnił błąd i przeprasza. I dodał, że dziecko prawie nie płakało - wspomina Jennifer.

Nate mimo pomyłki ma się dobrze, ale rodzice postanowili pozwać szpital przede wszystkim, by zwrócić uwagę na problem - Nie słyszałam o tym, by lekarz z operował nie tę osobę, co trzeba. Dlaczego lekarz nie sprawdził, czy to ten pacjent. Chyba obowiązuje jakiś protokół bezpieczeństwa? - mówi Jennifer. - Nie che, by ktoś opuszczał szpital z noworodkiem i czuł się ja tamtego dnia - dodaje.

Jennifer ostrzega innych rodziców, by uważali nawet w szpitalu, to było dla niej jak najgorszy koszmar. - Nie ma usprawiedliwienia dla robienia zabiegów zdrowemu dziecka. Nic nie tłumaczy zamiany dzieci. Do takich sytuacji po prostu nie może dochodzić - mówi.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz