Opublikowała zdjęcie, które bardzo obrazowo pokazuje pewien problem [FOTO]

Ta mama mówi, że kobiety nie mówią takich o problemach wystarczająco dużo.

piersi

Ciało po porodzie zmienia się niewiarygodnie. Jedną z większych zmian dosłownie i w przenośni są piersi, które po porodzie stają się jeszcze większe. Kobiety często muszą borykać się z bólem piersi, czasem mleko może samo ciec i brudzić bluzkę. Z czasem laktacja się reguluje, ale dla wielu mam pierwsze miesiące karmienia piersią nie są łatwą zmianą.

Zoe Hendrix, uczestniczka australijskiego reality show niedawno została mamą i na własnej skórze przekonała się, jak czasem kamienie piersią może być kłopotliwe. Kobieta promuje mamusine mleko i jest jak najbardziej za normalizacją kamienia piersią, jednak to, co się dzieje z naszym ciałem podczas laktacji, nie zawsze da się kontrolować.

Sama borykała się z zapalaniem piersi, a teraz zwróciła uwagę na pewien szczegół, z którym boryka się pewnie większość karmiących mam na urlopie. Może to zwracać uwagę na basenie, czy na plaży i prowadzić do kłopotliwych sytuacji. Kobieta uważa, że za mało się o tym mówi. 

Niektórym z nas może wydawać się przesadą skupianie się do tego stopnia na wyglądzie. Są wśród nas także takie, dla których nie bez znaczenia jest fakt, że po ciąży i porodzie nie wyglądamy tak samo, jak przed. Oczywiście nasze maleństwa są warte każdego rozstępu na skórze, ba, byłybyśmy gotowe w każdej chwili oddać za nie życie. Jednak chyba każda z nas zgodnie przyzna, że zmiany w wyglądzie są rzeczą naturalną i należy docenić, że ktoś umie mówić o tym otwarcie, zamiast fałszywie utrzymywać, że wygląd nie ma żadnego znaczenia.

Zwykło się mówić, że czas ciąży i karmienia piersią deformuje biust. Piersi powiększają się, można zauważyć na nich rozstępy albo grube czarne włoski, zmienia się kolor sutka, do tego są bardzo bolesne i tkliwe. W czasie karmienia piersią biust może wydawać się nienaturalnie powiększony, widać na nim niebieskie żyłki. Dla niektórych mam może to być "wstydliwa zmiana" jednak to nie matka karmiąca powinna się wstydzić.

Mamy nadzieję, że żadna z Was nie miała, nieprzyjemnych sytuacji na plaży, czy basenie pokazują po raz pierwszy swoje "nowe"ciało po porodzie. Zoe podeszła do asymetrii swoich piersi przymrużeniem oka i dystansem. Warto brać z niej przykład! 

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz