Pierwsze ruchy maluszka

Kiedy można się ich spodziewać? Jak je liczyć? INSTRUKCJE

ciąża

Każda kobieta inaczej opisuje pierwsze ruchy swoje maleństwa. Dla jednej było to coś w rodzaju delikatnego łaskotania, innej przypominało raczej lekkie burczenie. Wiele ciężarnych porównuje to niezwykłe doświadczenie do trzepotu motylich skrzydeł. Jakiekolwiek jednak byłoby to pierwsze wrażanie, zawsze jest ono uczuciem, które zapamięta się do końca życia.

Nie dziwi więc fakt, że wszystkie ciężarne z tak wielką niecierpliwością oczekują na moment, kiedy maleństwo wreszcie da o sobie znać. Na tę niezapomnianą chwilę trzeba jednak trochę poczekać. Pierwsze wyczuwalne ruchy dziecka pojawiają się bowiem dopiero między 18. a 22. tygodniem ciąży. Nie można jednak zapomnieć, że bobas swoją gimnastykę rozpoczyna znacznie wcześniej.

Pierwsze akrobacje

Maluszek mieszkający w brzuszku mamy zaczyna poruszać się już około siódmego tygodnia życia. Dziecko ma wtedy zaledwie centymetr długości. Jego delikatne wygibasy są dla ciężarnej kompletnie niewyczuwalne. Na nieco bardziej intensywny kontakt z maleństwem przyszła mama musi poczekać jeszcze kilka tygodni.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz