Pijana matka karmiła niemowlę piersią! Pójdzie siedzieć?

Policjanci z Kamiennej Góry zatrzymali dwie kobiety, które kompletnie pijane opiekowały się swoimi małymi dziećmi. Niestety to nie scenariusz filmu ...

pice alkoholu

Do dwóch incydentów doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w Kamiennej Górze. Jedna z matek miała ponad dwa, a druga ponad trzy promile alkoholu w organizmie! 

Pierwszą interwencję policjanci podjęli wobec 32-latki, która mając ponad trzy promile alkoholu we krwi, zataczała się prowadząc dziecięcy wózek. Kobieta wyszła z czteromiesięcznym dzieckiem na spacer około 14, a jej zachowanie wzbudziło wątpliwości przechodniów. Policja zatrzymała kobietę, a chłopiec trafił do Powiatowego Centrum Zdrowia.

Godzinę później policjanci zostali wezwani do pijanej 29-latki, która opiekowała się czwórką małych dzieci. Najmłodsze miało niespełna miesiąc, a najstarsze zaledwie 5 lat. Jak się okazało, kobieta miała w chwili zatrzymania 2,3 promila alkoholu. Najmłodsze z dzieci było karmione piersią i z podejrzeniem zatrucia alkoholowego, trafiło do szpitala.

Pijanym matkom za narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, może im grozić do pięciu lat więzienia. O tym, czy kobiety stracą prawo do opieki nad dziećmi, zdecyduje sąd rodzinny.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

o
2016-08-04 15:04:40

re: Pijana matka karmiła niemowlę piersią! Pójdzie siedzieć?

Dozywocie takim suka...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz