Pijana matka karmiła piersią 6-dniową córeczkę!

Zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka odkryła i zgłosiła położna środowiskowa.

karmienie piersią po alkoholu

Mrożącego krew w żyłach odkrycia dokonała pielęgniarka środowiskowa w Lubawce, w województwie dolnośląskim. Kobieta przyszła skontrolować sytuację w domu, w którym na świat 6 dni wcześniej przyszła dziewczynka. Kiedy weszła do mieszkania zauważyła, że zarówno zachowanie matki jak i ojca dziecka było bardzo podejrzane. Pielęgniarka postanowiła wezwać policję. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu zdarzenia i przebadali alkomatem parę okazało się, że kobieta ma 1,5 promila alkoholu we krwi, a mężczyzna ponad 3 promile. Rodzice dziewczynki nie tylko opiekowali się nią będąc kompletnie pijani, ale matka dziecka karmiła również córkę piersią.

Rodzina, w której na świat przyszło dziecko, znana jest opiece społecznej. Matka dziecka ma problemy z alkoholem i miała zgłaszać się codziennie do ośrodka na badanie alkomatem. Jednak Alicja Lewandowska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawce twierdzi, że kobieta pojawiła się tylko kilka razy, a działania te nie przynosiły żadnego skutku. Sąsiedzi rodziców dziewczynki mówią, że to patologiczna rodzina. Zza drzwi mieszkania często było słychać krzyki i awantury, a niektórzy mieszkańcy budynku bali się wychodzić wieczorami z domu. Ponadto odkąd para wróciła z dzieckiem do domu, dziewczynki w ogóle nie było słychać. Jakby w czterech ścianach nie przebywała.

Nieodpowiedzialni rodzice dziewczynki zostali zatrzymani przez policję, a dziecko trafiło do szpitala. O jej losie zdecyduje sąd rodzinny. Z kolei parze, która nadużywała alkoholu, zostaną postawione zarzuty narażenia życia i zdrowia dziecka. Grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: wp.tv

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz