Po czym poznasz, że TWÓJ MALUSZEK bardzo Cię kocha?

Każda Mama marzy o tym, by usłyszeć po raz pierwszy od dziecka słowa "kocham Cię mamusiu", ale już dużo wcześniej wiele wskazuje na to, że ono właśnie to do Ciebie czuje.

mama i dziecko

Niejedna matka, patrząc z ogromną miłością na swoje ukochane dzieciątko, zastanawia się, czy i ono darzy ją jakimiś uczuciami. Oczywiście, że darzy! Niemowlę nie powie wprost, że Cię kocha, ani nie okaże tego w inny, charakterystyczny dla dorosłych sposób, jednak jest wiele niezbitych dowodów na to, że maluszek wyróżnia Cię spośród innych osób i jest naprawdę wdzięczny za wszystko, co dla niego robisz.

Relacja matki z dzieckiem zaczyna się już w jego życiu płodowym. Dlatego noworodek rozpoznaje głos, zapach i dotyk swojej mamy. Gdy zaczniesz do niego mówić, zapewne odwróci głowę w Twoim kierunku. Bardzo szybko zaczyna rozpoznawać też Twoją twarz. Szybko orientuje się, że nawet, gdy Cię nie widzi, to niedługo będziesz z powrotem. Uspokaja się, kiedy Ty jesteś blisko – właśnie Ty, nikt inny! Budowanie więzi zostało rozpoczęte!

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz