Jeździsz z dzieckiem metrem lub pociągiem? Obejrzyj tę dramatyczną sytuację! [VIDEO]

W zaledwie kilka sekund, wesoła rodzinna wycieczka przeradza się w dramat. Już zawsze będziesz trzymać swojego malucha mocno za rękę...

metro

Choć ten film sprawia, że człowiek aż ściska w gardle, warto go zobaczyć. Każdy opiekun dba o swojego podopiecznego, czasem jednak sekunda nieuwagi, uśpiona czujność może doprowadzić do tragedii. Linie kolejowe w Sydney postanowiły ku przestrodze opublikować materiały z monitoringu, gdyż podobnych sytuacji w jednym roku potrafili się zdarzyć aż 220! W Polsce zjawisko nie jest aż tak częste, ale również się zdarza.

Na filmie z monitoringu widzimy starszego mężczyznę oraz kobietę, którzy idą z wnuczkami do pociągu. W zaledwie kilka sekund z wesoła rodzinna wycieczka przeradza się w dramat. 2 i pół-letni chłopiec wpada między peron a pociąg. Dziadkowie gorączkowo sygnalizują, by pociąg nie odjeżdżał, widać panikę. Na szczęście dziadek jest w stanie dosięgnąć chłopca i bezpiecznie wyciągnąć go na peron.

- Nigdy tego nie zapomnę - mówi John Brewster, dziadek chłopca.- Nie chcę myśleć, co mogłoby się wydarzyć, gdybyśmy mieli trochę mniej szczęścia.

Bardzo często podróże pociągiem są wycieczką w weekend lub podczas urlopu, czy świat, podekscytowanie często usypia czujność. Na peronie nie ma na to miejsca! 

- Trzymaj swoje dziecko mocno za rękę, gdy wsiada do pociągu lub metra, nie śpiesz się i nigdy nie zapominaj, że między peronem a pociągiem jest luka. Jeśli używasz wózka także mocno go trzymaj - upomina Dyrektor naczelny kolei w Sydney Howard Collins.

Historia Brewsterów to nie odosbniony pryzpadek. Zobacz filmy z monitoringu na stacjach kolejowych W Sydney >>>

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz