Dlaczego nie chcemy spędzać Świąt z krewnymi?

Coraz więcej rodzin decyduje się spędzić święta poza domem nawet za 1500 zł za dobę.

wigilia-specer

Już w listopadzie zaczynamy odczuwać presję. Reklamy przekonują nas, że trzeba się postarać, bo w czasie świąt ma być obowiązkowo pięknie i perfekcyjnie. A my coraz częściej mamy dość i chcielibyśmy odpocząć w gronie najbliższych. Włącza się  więc potrzeba ucieczki od bycia w obowiązku - twierdzą psychologowie.

- Jeśli możemy mieć ten piękny, świąteczny czas bez dodatkowych godzin nad kuchnią i odkurzaczem, zabieramy prezenty, pakujemy rodzinę i wybieramy gotowe święta. A robimy to coraz chętniej. Jak wynika z badania portalu Nocleg.pl., w ciągu ostatnich dwóch lat odnotowano przyrost rezerwacji w okresie świąt o ok. 15 proc. w skali roku. Można więc już mówić o trendzie - wyjaśnia psycholog Maja Maciaszczyk-Bednarek.

Uciekamy od sprzątania i przygotowań, ale nie od tradycji. Zdecydowana większość osób, które decydują się na świąteczny wyjazd, wybiera wypoczynek w Polsce i to całą rodziną. Jak wynika z badania, aż osiem na dziesięć wyszukiwań dotyczy wyjazdu w polskie góry, przy czym najczęściej rezerwujemy pobyt w grupach średnio czteroosobowych. Szukamy ofert z kolacją wigilijną, Mikołajem i atrakcjami dla najmłodszych, choinką, kuligiem, z pełną świąteczną oprawą.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz