Pomnik matki - oburza czy zachwyca?

Czy uważacie, że artysta faktycznie oddaje tym samym hołd mamom? A może jest zupełnym nieporozumieniem?

pomnik matki

"Nie wiem, kto to zrobił, ale uważam, że to niesamowite, co ten pomnik reprezentuje. Kocham cię, Mamo"  - czytamy pod postem 20-letniego meksykańskiego pisarza Carlos Rizo. To właśnie on jako pierwszy umieścił w sieci pomnik matki... przygniecionej obowiązkami, w postaci pralki, kuchenki mikrofalowej i żelazka z deską do prasowania.

Zobacz też: Eksperyment - czy Twoje dziecko weźmie słodycze od obcych?

Kontrowersyjna figura miała być pochwałą dla poświęcenia i ciężkiej pracy wszystkim mam, które dla swoich dzieci są w stanie zrobić bardzo wiele, nie bacząc na swoje zmęczenie czy brak czasu.

Wśród pozytywnych komentarzy, znalazło się również miejsce na te, które krytykują zarówno artystę jak i jego dzieło, mówiąc, że powiela to stereotyp uciemiężonej matki, która poświęciła życie i zdrowie dla własnych dzieci.

Zobacz też: Znowu będę trzymał Twoją bluzkę Mamo, dobrze?

Są też smutne głosy kobiet, które bardzo utożsamiają się z pomnikiem: 

"Pracuję 7 dni w tygodniu, zajmując się trójką dzieci. Ich tata mi nie pomaga. Jestem zmęczona, chora, ale i tak pracuję. Kiedy mój syn pyta mnie: 'Mamusiu, nic ci nie jest?' to nie odpowiadam, że jestem sama ze swoimi problemami" - czytamy w komentarzach.

A jak Wy odbieracie pomnik?

 

AK

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz