Jak poradzić sobie, gdy urlop macierzyński nieuchronnie zbliża się ku końcowi?

Z dnia na dzień wymaga się od mamy całkowitego skupienia i wydajności, podczas gdy jej myśli krążą wokół dziecka, które jest pod opieką niani, babci lub w żłobku.

mama wraca do pracy

Każda mama wie, jak należy wykorzystać urlop macierzyński. To wyjątkowy czas, w którym każdą chwilę może spędzić z dzieckiem, nawiązywać z nim więź i patrzeć jak zmienia się z dnia na dzień. Przychodzi jednak czas, kiedy urlop macierzyński się kończy, a mama musi wrócić do pracy. To duża zmiana dla kobiety, która ostatnie miesiąca mogła poświęcić tylko na wychowanie maluszka. Z dnia na dzień wymaga się od niej całkowitego skupienia i wydajności, podczas gdy jej myśli krążą wokół dziecka, które jest pod opieką niani, babci lub w żłobku.

Jak przygotować się do powrotu do pracy po kilku miesiącach, a nawet po roku urlopu? Poniższe rady mogą w tym pomóc.

Odgrywanie ról

Na tydzień lub dwa przed powrotem do pracy zacznij pozostawiać codziennie dziecko z partnerem, mamą lub nianią na kilka godzin. W tym czasie zamykaj się w pokoju i wykonuj czynności, które wymagają koncentracji, jak np. czytanie. Daj sobie czas na przyzwyczajenie się do bycia z dala od dziecka. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale gdy już wrócisz do pracy, odkryjesz, że łatwiej Ci będzie pokonać lęk i niepokój związane z separacją z maluszkiem.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz