Poznańskie ZOO staje do walki z bezmyślnymi rodzicami. W jaki sposób? [ZDJĘCIA]

`Jeśli nie chcecie akceptować naszych reguł bezpieczeństwa, nie przychodźcie do zoo.` - piszą pracownicy zoo w Poznaniu na swoim facebookowym fanpage`u.

nieodpowiedzialni rodzice

Na początku były prośby, zwracanie uwagi przez wolontariuszy, którzy w zamian pod swoim adresem słyszeli tylko przekleństwa i obelgi. Wzywana była również policja, ale konieczny byłby sezonowy patrol, by wyłapać wszystkie przypadki.

Niestraszny jest nawet mandat w wysokości 100 złotych za złamanie regulaminu. Mimo tabliczek przy wejściu, jak i na terenie całego zoo, rodzice bez wyobraźni dalej ryzykują życie swoich pociech, sadzając je lub stawiając na barierkach okalających wybiegi dla goryli, tygrysów czy niedźwiedzi.

Dyrekcja zoo postanowiła zawalczyć z opornymi rodzicami i opiekunami w inny sposób. Podjęto decyzje, że zdjęcia tatusiów i mam, którzy łamią regulamin zoo będą publikowane na facebookowym fanpage`u instytucji.

„Nie chcemy zasieków, drutów, zamykania kratami zoo, bo jest ono dla wszystkich kochających zwierzaki i ma być instytucją przyjazną rodzinom i dzieciom. Czy naprawdę tylko policja, mandaty, patrole uchronią beztroskich i absolutnie nieodpowiedzialnych rodziców od niedbania o dobro dzieci?? Drodzy Zwiedzający, jeśli nie sadzacie dziecka na wzburzonej morskiej fali, nie jedziecie z nim autem pod prąd, nie wspinacie się na słup wysokiego napięcia, by podziwiać krajobraz - nie igrajcie życiem ludzkim oraz naszych zwierząt w zoo ! Nie przeszkadzajcie nam tworzyć zoo otwartego, pełnego empatii, szacunku dla życia.” – napisano w stanowisku instytucji na oficjalnym fanpage`u zoo w Poznaniu.

Zdecydowana większość popiera decyzję dyrekcji zoo i w komentarzach pod fotografiami beztroskich i nieodpowiedzialnych rodziców wyraża się w krytyczny sposób na temat ich zachowania. Użytkownicy są zdziwieni, że można tak bezmyślnie narażać zdrowie i życie własnych dzieci.

Na następnych stronach możecie zobaczyć, ilu rodziców znalazło się na `czarnej liście` zoo.

kp

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

p
2016-08-26 17:13:52

...

Żenujące, że oskarżacie ludzi ze zdjęć o nieodpowiedzialność i ryzykowanie życia dzieci, podczas gdy 3/4 rodziców ze zdjęć tylko trzyma dzieciaki na własnych rękach. Ślepi jesteście, czy tępi?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz