Pozwała swoich rodziców za publikowanie jej zdjęć z dzieciństwa w sieci!

18-latka twierdzi, że zamieszczając na Facebooku kompromitujące ją fotografie, rodzice szkodzili jej od lat.

dziecko na Facebooku

Umieszczasz fotografie swojego malucha w sieci? To, co dla ciebie śmieszne czy urocze może być inaczej postrzegane przez nastolatka, czy dorosłą osobą, którą twoje dziecko będzie lada moment. Dla pewnych rodziców zakończyło się to dość niespodziewanie. 18-latka z Australii, która che być anonimowa, oskarżała własnych rodziców za rozpowszechnianie jej wizerunku bez jej zgody. W sieci zamieścili do tej pory 500 zdjęć pokazujących m.in zmianę pieluchy czy jak siedzi na nocniku. Dziewczyna uważa, że wrzucając te "krępujące" zdjęcia na Facebook rodzice szkodzili jej od lat, a zobaczyć mogło je nawet 700 znajomych jej rodziców.

Zanim dziewczyna zdecydowała się na drogę sądową prosiła rodziców o usunięcie zdjęć z sieci. - Jestem zmęczona tym, że nie jestem traktowana przez rodziców poważnie - twierdzi dziewczyna. Ojciec dziewczyny uważa, że jest autorem zdjęć i może z nimi zrobić co chce. Proces ruszy w listopadzie, a media spekulują, że najprawdopodobniej to będzie precedensowa sprawa, którą wygra córka. Taki wyrok może oznaczać poważne skutki dla wszystkich rodziców, którzy publikują w sieci zdjęcia swoich pociech.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

zniesmaczona
2016-09-16 12:08:27

re: Pozwała swoich rodziców za publikowanie jej zdjęć z dzieciństwa w sieci!

i bardzo dobrze!!!! mam swoje lata i tez nie zycze sobie by ktos wrzucal moje zdjecia do sieci bez mojego pozwolenia, a co dopiero takie! mam nadzieje,ze dziewczyna wygra i utrze nosa rodzicom...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz