Pozycje na czas ciąży: Może być przyjemniej niż kiedykolwiek!

Kamasutra dla par spodziewających się dziecka.

dziecko w brzuchu

Każda relacja mężczyzny i kobiety jest szczególna i różni się od innych. Podstawą wszelkich kontaktów między Wami jest wzajemne uszanowanie swoich potrzeb, uwarunkowań psychicznych i ograniczeń fizycznych. Także zrozumienie, że w tym wyjątkowym okresie, jakim jest ciąża, nawet jeśli obniży się nieco libido, na pewno nic nie ulegnie zmianie w kwestii potrzeby akceptacji, miłości i bliskości, zwłaszcza w przypadku kobiety.

Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, a samopoczucie przyszłej mamy jest dobre, zbliżenia będą możliwe, a przede wszystkim upragnione, jak w każdym innym okresie życia. Możecie być pewni, że przy braku problemów zdrowotnych, będzie Wam wciąż bardzo przyjemnie.

W wyborze pozycji seksualnych należy kierować się oczywiście bezpieczeństwem mającego się narodzić dziecka, więc nie należy wybierać takich, które niosą ryzyko przygniecenia brzucha. Trzeba pamiętać o tym zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży, kiedy brzuszek jest jeszcze mały, nie przeszkadza we współżyciu np. w pozycji klasycznej, ale uciskanie macicy i aorty brzusznej jest bardzo niebezpieczne. Zaleca się więc zawsze delikatność i ostrożność.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2013-10-14 21:20:30

re: Pozycje na czas ciąży: Może być przyjemniej niż kiedykolwiek!

Zdjęcia seksu!!!111

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz