Praca dla MAM

Będąc na urlopie macierzyńskim czy wychowawczym, wiele kobiet decyduje się podjąć dodatkową pracę. Warto wiedzieć, jak na tę kwestię zapatruje się prawo pracy i jak pogodzić dodatkowe obowiązki zawodowe z opieką nad dzieckiem.

mama

Coraz częściej motorem napędzającym do działania nie jest jedynie potrzeba podratowania domowego budżetu, który jak wiadomo może być dość mocno nadszarpnięty w związku z wydatkami na pieluszki, ubranka czy zabawki, ale chęć oderwania się od rodzicielskich obowiązków. Dla wielu kobiet praca jest nie tylko sposobem na zarabianie pieniędzy, ale również pasją.

Świeżo upieczone mamy, mimo wielkiej miłości do swoich pociech, chcą być na bieżąco. Dodatkowa aktywność zawodowa daje taką możliwość. To szczególnie ważne w przypadku mam, które decydują się dłużej zostać z dzieckiem w domu. Pozwala im to uniknąć przerwy w życiorysie zawodowym, a potencjalnemu pracodawcy, gdy mama zdecyduje się już wrócić, pokaże, że ma do czynienia z osobą, dla której praca jest ważna – podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Alternatywą może okazać się wtedy znalezienie dodatkowej pracy na umowę zlecenie lub o dzieło. Taka forma jest dozwolona na urlopie macierzyńskim. Ważne jest to, aby praca ta nie miała charakteru etatu – wtedy pracodawca musi się liczyć z kontrolą – radzi Małgorzata Majewska.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

lilka
2016-03-24 09:36:23

re: Praca dla MAM

jak któraś z mama chce założć firmę podobnie jak ja to polecam skorzystać z fajnego bonusu w ramach prorgamu aktywizacja http://programaktywizacja.pl/ - zupełnie za darmo skiegowść i już trochę mozna przyoszczędzić

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz