Praktyczne porady dotyczące imion

Szukanie imienia dla dziecka to jeden z niezwykle przyjemnych elementów oczekiwania na narodziny.

bliźnięta

Wybór imienia dla dziecka to ogromnie ważna decyzja, ponieważ tych kilka liter będzie mu towarzyszyło przez całe życie. Specjalnie dla przyszłych mam przygotowałyśmy przejrzysty poradnik, czym się kierować szukając imienia idealnego.

Krok pierwszy: Wizyta na strychu albo w księgarni

Wybierz się na wycieczkę do księgarni i wyszperaj wśród wydawniczych propozycji leksykon imion. Kup także kalendarz w wypisanymi przy każdym dniu imieninami, a także przypomnij sobie swoje ulubione powieści. Uzbrojona w inspirujące księgi wynotuj na kartce kilkanaście swoich typów i o to samo poproś ukochanego. Jeśli kilka pomysłów się zdubluje – świetnie – nie będzie małżeńskiego konfliktu na tle imion, jeśli nie – przygotuj się na negocjacje.

Krok drugi: Eliminacje

Od razu odrzućcie imiona, które nie pasują do nazwiska, jakie dziecko będzie nosiło, np. do długiego nazwiska pasuje imię krótkie, chociażby dlatego by w przyszłości uniknąć problemów z niewystarczającą liczbą „okienek” w dokumencie czy wypełnianym formularzu – to czysto praktyczna porada. Wypowiadaj każde zestawienie na głos, żeby wyłapać, czy imię i nazwisko się nie rymują.

Upewnijcie się także, że imię można łatwo zdrobnić. Gdy dziecko jest małe, poważne formy wydają się niestosowne i odwrotnie. Imię, które ma kilka form, pozwala dostosować odpowiednią do wieku. I sytuacji, np. mała Kasiunia, kilkuletnia Kasia, niegrzeczna Kaśka, dorosła Katarzyna.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz