Przeczytaj, gdzie trzeba wyjątkowo uważać na dziecko, bo może się łatwo zgubić!

Aż kilkanaścioro dzieci dziennie gubi się w tym popularnym miejscu wypoczynku! Między gąszczem wielobarwnych parawanów maluchowi łatwo stracić orientację...

gdy się dziecko zgubi

W okresie wakacyjnym ratownicy mają pełne ręce roboty i to nie tylko za sprawą topiących się plażowiczów. W ciągu dnia trafia do nich kilkanaście zgłoszeń o zaginięciu dziecka. Czasem w punkcie ratowników przebywa nawet po kilkoro zagubionych dzieci, które czekają na opiekunów. Ratownicy nie odmawiają pomocy, choć nie należy to do ich obowiązków i utrudnia pracę. W 90% maluch (lub rodzic) odnajduje się prawie od razu. Jeśli dziecko się nie odnajdzie w przeciągu kilkunastu minut, zaginięcie jest zgłaszane na policję. Policjanci badają przyczyny zaginięcia malca. Jeśli zauważą, że doszło do poważnego zaniedbania ze strony rodziców, np. są pod wpływem alkoholu, grozi im mandat w wysokości 500 zł.

Wielu rodziców uważa, że ich to nie dotyczy. Jednak w większości przypadków, rodzice odwracają wzrok tylko na chwilę. Wystarczy zaledwie kilka minut nieuwagi, by maluch oddalił się nawet o kilometr!

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz