Przekłuła uszy córeczce i uderzyła w nią fala hejtu. Czy słusznie? [VIDEO]

Widzowie uznali, że jej dziecko jest zdecydowanie za małe...

przekłuwanie uszu dziecku

Gwiazda Australijskiego reality Yummy Mummies Maria DiGeronimo została ostro skrytykowana przez fanów. Reality- show, w którym bierze udział, wyemitował odcinek, w którym pokazano, jak gwiazda przekłuwa uszy 3-miesięcznej córeczce.

Celebrytka zabrała dziecko do salonu, gdzie wszytko miało się odbyć czysto i bezpiecznie. Osoba, która przekłuwała uszy dziecku zasugerowała, że większość rodziców czeka przynajmniej do 4-5 roku życia. Mężczyzna zasygnalizował także, że mogą pojawić się komplikacje podczas gojenia uszu, ale nie jest to regułą.

Celebrytka miała jednak swój plan, który wykonała. "Teraz moja mała dziewczynka lśni i błyszczy" podsumowała kobieta.

Wielu widzów uznało, że cała procedura jest zbyt bolesna dla tak małego dziecka, a takie pomysły są okrutne i nieetyczne.

Przekłuwanie uszu dziecku

W krajach europejskich czasem bywa porównywane do obrzezania małych dziewczynek. W Polsce wciąż wywołuje spory wśród rodziców, dziewczynki z kolczykami w uszach to codzienność w Hiszpanii i w Czechach. Zwolennicy powtarzają, że małe dziecko lepiej znosi przekłucie i nie jest one traumatycznym przeżyciem, współczesne metody przekłuwania są bezbolesne i bezpieczne, a kolczyki dopasowane do wieku dziewczynek. Przeciwnicy są zdania, że to ingerencja w cielesność dziecka, podejmowanie decyzji za dziewczynki, źródło niepotrzebnych infekcji i problemów, gdy kolczyki zaczepiają się o ubranka lub gdy dziecko się nimi bawi. Poza tym przeciwnicy są zdania, że kolczyki to leczenie kompleksów mam, pojawiają się też złośliwe komentarze w stylu: „Kolczyki mają tylko brzydkie dziewczynki”.

Odpowiedni czas

Mama myśląca o przekłuciu uszek swojej córeczki powinna wziąć pod uwagę nie tylko możliwe powikłania i trudności, jakie mogą sprawiać kolczyki w ubieraniu czy czesaniu, czasem w zabawie, ale zdanie dziecka. Założenie kolczyków to ingerencja w ciało, nie jest wykonywana z powodów medycznych, ale estetycznych i skąd wiemy, czy nasza córka będzie zadowolona z dziurek w uszach za kilka lat? Może lepiej wstrzymać się z tą decyzją i pozwolić, aby to nasza mała księżniczka ją podjęła? Jaki wiek jest najlepszy? Trudno powiedzieć. Chodzi o to, aby dziewczynka była świadoma zabiegu, wiedziała o możliwym bólu. Nie ma idealnego czasu, powikłania i ropienie uszka może pojawić się w każdym wieku.

Dla dziewczynek może być to ważne wydarzenie w życiu i piękne wspomnienie. Zabieg powinien być przeprowadzony u kosmetyczki.

Jakie jest Wasze zdanie na temat kolczyków u niemowlaków i małych dziewczynek? Kiedy jest najlepszy czas na przekłucie uszu dziecku?

db

Komentarze (32)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Pieszka
2017-09-23 13:07:20

Moja mam przekłuła mi uszy jak miałam rok. Teraz mam prawie 30 i uważam, że byłą to dobra decyzja. Nic się nie działo, a kolczyki uwielbiam od zawsze. :) Nie pamiętam o bólu i jest wporzo. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Panna Pysia
2017-09-22 21:53:32

wisi mi to i powiewa :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Xiaa
2017-09-22 14:22:33

Ja mam 22 lata. Miałam uszy przebite przed komunią w 2 klasie podstawówki. To nie mama chciała tylko to było Z WŁASNEJ WOLI. Drogie mamy dajcie dziewczynkom podrosnąć i zdecydować, mają pełne prawo do tego aby same decydowały o swoim ciele. Nie zmuszajcie takich małych dzieci do kolczyków bo to zwykle zmuszanie, lub faktycznie kompleks matek :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-09-22 19:56:11

hehehheh ale co to za problem? jak będzie większa i nie będzie chciała - to wyjmie kolczyki i zarosną dziurki, a jak się okaże, że chce - to przynajmniej oszczędzona jej zostanie trauma pamiętania bólu i gojenia się uszu po przekłuciu :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ja
2017-09-22 11:09:15

Ale,że do jasnej chol... po co małym dziewczynkom kolczyki? dla mnie to atrybut kobiety a nie dziecka, moja córka lat 10 nie ma i nie chce. ja mam po 3 dziurki w uszach ale to mój świadomy wybór. dziecko w kolczykach wyglada strasznie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-09-22 19:52:07

Przerażająco, horror normalnie!!! :P "Lekka" przesada!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ina
2017-09-21 20:44:36

Moja córka miała przebite uszy w wieku 10-ciu miesięcy. Teraz ma 2,5 roku i kolczyki nie są dla niej nowością, w sensie, że ich nie ciągnie, nie dotyka, nie bawi się nimi, w niczym jej nie wadzą. Nie płakała przy przebijaniu, zagoiło się szybko. Kolczyki mają angielskie zapięcie, są malutkie, nie mają czym i jak się zaczepić. Córka koleżanki ma 5 lat, bardzo chciała mieć teraz kolczyki i tylko jedno ucho ma przebite, bo drugiego nie dała tknąć, boi się bólu. Ja jako ... nastolatka przebijałam sobie uszy i mam bardzo nieprzyjemne wspomnienia z tym związane. Kompleksy wyleczone :P Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-09-21 11:45:39

I o to się tak ludzie za przeproszenem srają? Przecież takie dziecko nawet nie będzie pamiętać, że coś takiego miało miejsce ;) Sama miałam przekłuwane uszy w bardzo młodym wieku. I co? Krzywda mi się wielka stała? Nic nie pamiętam, oprócz faktu, że robiliśmy to na święta (dostałam złote kolczyki). Ale ból? Uderzenie pistoletu? Bez przesady!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-09-21 07:20:51

Na przekłówanie uszu jest odpowiedni wiek ale napewno nie 3-miesięczne dziecko.ja mam 3 dziewczynki i żadna nie ma kolczyków.dla mnie to raczej nieodpowiedzialne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
marta
2017-09-20 21:46:30

Moja córka miała 4miesiace jak przekłułam u kosmetyczki jej uszka . Ani nie jekła goiło się super. Po miesiącu założyłam złote. Ja osobiście przekłute miałam jako 15latka i fatalnie mi się goiły. Im wcześniej tym lepiej. Drugi raz tak samo bym postapila ma 5lat i uwielbia kolczyki. Małe odpowiednie dla dzieci z angielskim zapięciem są najlepsze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Julia Kamińska
2017-09-20 13:56:03

Wszystko pięknie ale w żadnym razie nie powinna robić tego kosmetyczka tylko wykwalifikowany piercer ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-09-20 10:32:23

Moja córka miała2 miesiące i nie żałuję tej decyzji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz