Rae odwiedziła 30 krajów na 4 kontynentach przed ukończeniem 1. roku życia! [ZDJĘCIA]

Czy fakt, że masz małe dziecko, musi cię ograniczać? 'Only sky is the limit!'

Erica, Christopher i Rae Weber

Przed pojawieniem się na świecie dzieci, podróżowanie jest ograniczone jedynie budżetem. Kiedy pociechy są już na świcie, wszystko poza Disneylandem wydaje się mało możliwe. Jednak Erica i Christopher Weber są dowodem, że wystarczy chcieć.

Małżeństwo mieszkało w Republice Południowej Afryki, gdy na świat przyszła ich córeczka, Rae. Podróżowanie 18 godzin do Stanów, by odwiedzić rodzinę szybko stało się dla nich nudne, więc postanowili przeprowadzić się do Szwajcarii i zrobić z tego miejsca swoistą bazę wypadową do różnych ciekawych krajów.

Erica przyznaje jednak, że podróżowanie z dzieckiem różni się o samodzielnego zwiedzania świata. Trzeba wziąć pod uwagę sposób podróży, godziny lotów, liczbę przesiadek i ryzyko, jakie jest się w stanie podjąć podczas zwiedzania.

Malutka Rae zwiedzała świat z rodzicami w specjalnym nosidełku lub chuście. Mama dziewczynki przyznaje, że z życiowej podróży po 4 kontynentach i 30 krajach mają wiele niezapomnianych historii. Rae najbardziej nie lubi jazdy samochodem, więc po wylądowaniu w Nicei zamiast kilkugodzinnej podróży autem zdecydowali się na 7-minutowy lot helikopterem. Z kolei w Marrakeszu małżeństwo zgubiło się w labiryncie uliczek i zamiast spokojnego nakarmienia dziecka w domu i położenia na drzemkę, Erica musiała poradzić sobie przykucając przy pierwszym lepszym stoisku.

Małżeństwo ma kilka rad dla rodziców, którzy podobnie jak oni chcieliby podróżować z małym dzieckiem:

 • Unikaj pakowania zbyt wielu rzeczy – Erica radzi, by niezależnie od kierunku mieć zawsze ze sobą sweter, kapelusz, kostium kąpielowy i pieluszki do pływania
 • Używaj rzeczy przyjaznych podróżującym – Erica poleca małe i lekkie wózki oraz chusty, które zajmują niewiele miejsca
 • Stwórz kosmetyczkę dla obecnych i przyszłych przygód – Podróżująca mama radzi, by pamiętać o szamponie, mydle, obcinaczkach do paznokci, termometrze, kremie do opalania, spray`u do nosa i kremie
 • Korzystaj z aplikacji „niania”, by zjeść romantyczną kolację bez dziecka
 • Dobrze rozplanuj loty – Erica radzi, by rezerwować loty w godzinach drzemek dziecka i zajmować miejsca przy oknie
 • Nie martw się – „Nawet największe problemy są warte zachodu, by doświadczyć czegoś nowego z dzieckiem u boku.” – przekonuje Erica.
 • Zobacz zdjęcia ze wspaniałej podróży całej rodziny!

  kp

  Komentarze (0)

  Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

  Opcjonalnie

  Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz