Ratunku, nie ogarniam! Jak sobie poradzić z obowiązkami domowymi po porodzie?

Urodziłaś dziecko, życie wywróciło się do góry nogami, organizm mozolnie dochodzi do siebie, a do tego... rozgardiasz w domu!

domowe obowiązki

Narodziny dziecka to bez wątpienia chwila, gdy całe życie kobiety wywraca się do góry nogami. Noce i dnie zlewają się w jedno niekończące się karmienie. Organizm kobiety przeżywa szok po zakończonej ciąży, hormony potrzebują czasu na stabilizację. Do tego wszystkiego dochodzi rozgardiasz w domu. W ostatnim okresie ciąży zapewne nie miałaś czasu, siły i możliwości na generalne porządki, do tego dochodzi chaos, który powstał podczas twojego pobytu w szpitalu. Po powrocie doszły rzeczy ze szpitala, prezenty dla dziecka. Wszystko jest wszędzie, a "nowe życie" wydaje się, być jednym wielkim "bajzlem". Nie wpadaj jednak w panikę! Bałagan i twoja pozorna nieudolność w ogarnięciu wszystkiego na pewno nie świadczy o tym, że jesteś złą gospodynią czy matką. Weź głęboki oddech i daj sobie czas na wszystko.

W miarę jak będziesz odzyskiwać siły i opanujesz opiekę nad maluszkiem, zaczniesz także "ogarniać" przestrzeń. O to nasze rady jak nie oszaleć i małymi krokami zacząć sobie radzić z domowymi obowiązkami:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz